LM.plSportKamil Taczyński trzeci w kryterium w Imielinie na 48 km

Kamil Taczyński trzeci w kryterium w Imielinie na 48 km

Brązowy medal w XVI Ogólnopolskim Kolarskim Kryterium Ulicznym o Puchar Burmistrza Miasta Imielin wywalczył reprezentant KLTC Konin Kamil Taczyński.

Dwóch zawodników KLTC Konin wystartowało w kryterium w Imielinie. Obaj rywalizowali w kat. U-23, mając do pokonania trasę liczącą 48 km (24 okrążenia po dwa kilometry). W stawce dwudziestu kolarzy udało im się wywalczyć jeden medal.

Trzecie miejsce zajął Kamil Taczyński. Zawodnik KLTC Konin zgromadził 34 pkt, przegrywając srebro o dziesięć oczek z Antonim Olszarem z Grupy Kolarskiej Gliwice. Po złoto sięgnął Adam Kuś (Chrobry Scott Głogów), notując 57 pkt. Dwunasty był drugi z koninian - Filip Biernacki.