Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plSportBlisko sensacji w Środzie Wlkp., klątwa drugiej połowy trwa

Blisko sensacji w Środzie Wlkp., klątwa drugiej połowy trwa

Blisko straty pierwszych punktów w sezonie była Polonia Środa Wlkp. Do 68. minuty średzianie remisowali z Górnikiem Konin 1:1.

Biało-niebiescy w sobotę jechali na mecz z liderem, który do tej pory punktów nie stracił. Trener Sławomir Suchomski postawił na tą samą wyjściową jedenastkę, która przed tygodniem zapewniła Górnikowi pierwszy punkt w sezonie. Koninianie, sensacyjnie, byli bliscy kolejnych punktów, ale powtórzyli scenariusz znany już z kilku meczów tego sezonu.

Tradycyjnie, zaczęło się dla Górnika dobrze. Już w ósmej minucie goście otrzymali rzut karny za faul Szymona Zgardy. Jedenastkę, drugi raz w tym sezonie, wykorzystał Dawid Przybyszewski i biało-niebiescy prowadzili 1:0. Polonia powinna wyrównać w 31. minucie, też z rzutu karnego. Świetnie między słupkami spisał się jednak Maksym Wadach, broniąc uderzenie Jędrzeja Kujawy.

Średzianie w końcówce pierwszej odsłony mieli jeszcze kilka sytuacji, ale do szatni schodzili z jedną bramką w plecy. Drugie połowy meczów w tym sezonie to jednak największa bolączka Górnika i nie inaczej było w Środzie Wlkp. W 52. minucie wyrównanie Polonii dał Krystian Pawlak, a w 68. minucie było już 2:1 po golu Luisa Henriqueza. Blisko trzeciego gola był jeszcze Oskar Kozłowski, ale tym razem piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki gości.

Licznik straconych bramek w drugich połowach dobił w Środzie Wlkp. do czternastu (ponad trzy czwarte wszystkich goli strzelonych Górnikowi Konin). Jednocześnie jednak wynik 2:1 to jedno z najniższych zwycięstw średzian w tym sezonie (takim samym rezultatem zakończył się mecz z Sokołem Kleczew).

Zespół Sławomira Suchomskiego nie powiększył swojego dorobku punktowego i na razie wciąż zajmuje dwudzieste miejsce w tabeli III ligi gr. II. Od wyników Chemika Police i Mieszka Gniezno zależeć będzie, czy Górnik po siódmej kolejce nie spadnie na niższą pozycję. Kolejny mecz za tydzień - koninianie podejmować będą Pomorzanina Toruń.

Polonia Środa Wlkp. - Górnik Konin 2:1 (52' Krystian Pawlak, 68' Luis Henriquez - 8' Dawid Przybyszewski)

Górnik Konin: Maksym Wadach – Bartosz Zakrzewski, Kamil Krupiński, Bartłomiej Gajda, Jakub Draszczyk, Emil Więcek, Miłosz Nowak, Kamil Sternicki, Kacper Robaczyński, Dawid Przybyszewski, Wiktor Walczak (54' Daniel Jatczak).