LM.plSportDwa gole Sobieraja, Krobianka pokonana w pierwszej połowie

Dwa gole Sobieraja, Krobianka pokonana w pierwszej połowie

Drugie zwycięstwo z rzędu odniosła Olimpia Koło. Na własnym terenie kolanie pokonali 3:0 Krobiankę Krobia, a dwa gole zanotował Krystian Sobieraj.

W ósmej kolejce Olimpia podejmowała zespół z dolnych rejonów tabeli - Krobiankę Krobia. Kolanie kolejkę wcześniej uciekli po wygranej do środka tabeli i drugie zwycięstwo z rzędu pozwoliłoby im na tych bezpiecznych pozycjach się umocnić. Plan udało się zrealizować, zespół Tomasza Mikusika zwyciężył 3:0.

Kluczowa była pierwsza połowa. Już w jedenastej minucie rzut karny dla Olimpii wywalczył Aleks Sieradzki, a z jedenastu metrów trafił Krystian Sobieraj. Dwadzieścia minut później podwyższył Patryk Olczyk po zamieszaniu w polu karnym rywali. Wynik chwilę później ustalił Sobieraj, zdobywając swojego drugiego gola w tym meczu.

Po zmianie stron kibice więcej bramek nie obejrzeli. Dzięki wygranej Olimpia powiększyła swój dorobek punktowy do dwunastu oczek i awansowała na dwunaste miejsce. Kolejny mecz za tydzień - kolanie zagrają na wyjeździe z Wilkami Wilczyn.

Olimpia Koło - Krobianka Krobia 3:0 (11', 34' Krystian Sobieraj, 31' Patryk Olczyk)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski - Konrad Cieślak, Robert Jędras, Mikołaj Czajka, Bartosz Świderski, Michał Rutkowski (24' Adam Kozajda), Damian Siek, Patryk Olczyk (88' Bartosz Uliński), Krystian Sobieraj (80' Konrad Lewandowski), Aleks Sieradzki, Dawid Zawadzki (65' Mikołaj Makarowicz).