Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportAdam Orkowski i Alicja Szurgot mistrzami Konina w tenisie!

Adam Orkowski i Alicja Szurgot mistrzami Konina w tenisie!

Szesnastu zawodników wystartowało w tegorocznych Mistrzostwach Miasta Konina w Tenisie Ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta. Najlepsi okazali się Adam Orkowski i Alicja Szurgot.

Rozgrywane na konińskich kortach mistrzostwa podzielone były na turniej kobiet i mężczyzn. Wśród pań najlepsza okazała się Alicja Szurgot, druga była Justyna Ignaczak, a na najniższym stopniu podium stanęły Irena Krzywonos i Joanna Nasiłkowska.

O prymat w turnieju mężczyzn walczyło dwunastu zawodników. W finale podopieczni Akademii Tenisowej w Koninie, Adam Orkowski, wygrał z Dawidem Mikułą 2:0 (7:5, 7:6). Trzecie miejsce zajęli Michał Anasiewicz i Marcin Dołowiec.

Cały czas trwają jeszcze rozgrywki Konińskiej Ligi Tenisowej. Rywalizacja ponad 40 zawodników powinna zakończyć się do końca września.