Skocz do zawartości
LM.plSportDwie załogi z regionu startowały w Pucharze Polski w klasie Omega

Dwie załogi z regionu startowały w Pucharze Polski w klasie Omega

Dodano: , Żródło: LM.pl
Dwie załogi z regionu startowały w Pucharze Polski w klasie Omega

Reprezentacje KŻ Energetyk Konin i UKS Delfin Ślesin rywalizowały w Lubiatowie w drugiej rundzie Pucharu Polski w klasie Omega. Na półmetku rywalizacji obie załogi plasują się w środku stawki.

Dwie załogi z regionu konińskiego rywalizowały na Jeziorze Sławskim w ramach drugiej rundy Pucharu Polski w klasie Omega, obie pływały w klasie Omega Sport. KŻ Energetyk Konin reprezentowali Hubert Zaborowski, Szymon Sikorski i Mateusz Szczepaniak na jachcie Fuzel, a UKS Delfin Ślesin - Piotr Paruszkiewicz, Kacper Gębicki i Jacek Olejniczak. 

W Lubiatowie udało się rozegrać sześć biegów. Koninianie zameldowali się na piętnastym miejscu na mecie, a ślesinianie na miejscu siedemnastym. Dla obu załóg było to już drugi start w tegorocznym Pucharze Polski. Dzięki temu oba zespoły plasują się w środku stawki klasy Omega Sport. Załoga KŻ Energetyk jest obecnie jedenasta i ma na koncie 152 pkt, a żeglarze z UKS Delfin Ślesin zajmują trzynaste miejsce ze 147 pkt w dorobku. Sklasyfikowane są obecnie 22 załogi.

Kolejna, trzecia runda Pucharu Polski odbędzie się już w najbliższy weekend. Żeglarze rywalizować będą w Krynicy Morskiej.

fot. Bartosz Modelski (Sail Spotting)

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole