LM.plSportKolarze KLTC blisko medali w eliminacjach mistrzostw Polski

Kolarze KLTC blisko medali w eliminacjach mistrzostw Polski

Czwarte miejsce w wyścigu na 20,2 km wywalczył Konrad Waliniak, kolarz KLTC Konin. Łącznie w kryterium w Wieluniu wystartowało dziesięciu zawodników z Konina.

50. Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie w Wieluniu było jednocześnie eliminacją Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. W zawodach wystartowało dziesięciu zawodników KLTC Konin, kilku z nim udało się znaleźć w czołówce swoich kategorii.

Najlepszy wynik osiągnął Konrad Waliniak, zdobywając czwarte miejsce w wyścigu na 20,2 km w kat. juniorów młodszych. W tym samym wyścigu szósty był Kamil Kudliński, a osiemnasty - Patryk Wawrzyniak. Piętnaste miejsce w wyścigu na 13,5 km w kat. młodzików wywalczył Igor Kierejewski, a dziesiąte na tym samym dystansie, ale wśród młodziczek - Roksana Mikorska. W wyścigu na 33,5 km w kat. U-23 dziewiętnasty był Kamil Taczyński.

Czterech zawodników KLTC Konin swoich startów nie ukończyło. W wyścigu na 20,2 km juniorów młodszych DNF zaliczyli Gabriel Klepacki, Gracjan Olkowski i Szymon Piechocki, a wyścigu na 33,5 km w kat. U-23 nie ukończył Kamil Taczyński.