LM.plSportRezerwy Medyka wiceliderem. Dwa gole Maskiewicz ze Śląskiem II

Rezerwy Medyka wiceliderem. Dwa gole Maskiewicz ze Śląskiem II

Trzecie zwycięstwo w sezonie odnotowały piłkarki Medyka II Konin. Zespół Roberta Kraski pokonał 3:0 Śląsk II Wrocław i został wiceliderem tabeli II ligi.

Rozgrywane w środę spotkanie było zaległym meczem pierwszej kolejki II ligi. Śląsk II przyjeżdżał do Konina jako niepokonany zespół. Do przerwy koninianki prowadziły jednak 1:0, a na listę strzelczyń wpisała się Julia Maskiewicz.

Był to jeden z dwóch goli zdobytych przez defensorkę w środę. Maskiewicz ustaliła wynik spotkania w 82. minucie, a wcześniej jeszcze drugą bramkę dla Medyka II zanotowała Klaudia Dymińska. Rezerwy konińskiego ekstraligowca zwyciężyły 3:0.

Dzięki temu Medyk II Konin został wiceliderem tabeli z dziewięcioma punktami na koncie, jednym oczkiem straty do liderującego WAP Włocławek, ale i jednym meczem zaległym. Kolejny mecz 26 września - koninianki zagrają na wyjeździe z UKS SMS III Łódź.

Medyk II Konin - Śląsk II Wrocław 3:0 (34', 82' Julia Maskiewicz, 67' Klaudia Dymińska)

Medyk II Konin: Oliwia Szymczak - Julia Maskiewicz, Daria Jeremenkowa, Magdalena Dragunowicz (85' Martyna Myślicka), Gabriela Mikucka (46' Gabriela Waszkiewicz), Klaudia Urna (65' Julia Ustarbowska), Alicja Piechocka, Kamila Wielińska, Kinga Koronkiewicz, Maja Szydełko (75' Patrycja Sikora), Klaudia Dymińska.