Dzisiaj jest poniedziałek 25 stycznia 2021, imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17902) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
1 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porozmawiajmy o firmach i przedsiębiorcach w pande ... (2)Boso na śniegu. Zimowa sesja tancerzy konińskiego ... (4)

Mateusz Goiński sparował z polską reprezentacją na Słowacji

Dodano: 22.09.2020 14:20
Źródło: LM.pl

Pięściarz Zagłębia Konin, Mateusz Goiński, rywalizował na Słowacji w turnieju towarzyskim. Polska reprezentacja przygotowuje się do wznowienia zawodów międzynarodowych.

Polscy pięściarze od czasów pandemii koronawirusa nie mieli wielu okazji szlifować swoich umiejętności, a jeśli już - to głównie na arenie krajowej. Mateusz Goiński, czołowy pięściarz Zagłębia Konin, treningi wznowił w połowie maja, a w czerwcu wystąpił na gali Suzuki Boxing Night. W ostatnich dniach miał w końcu możliwość sprawdzić się na tle międzynarodowych rywali.

Polska reprezentacja wzięła udział w turnieju towarzyskim na Słowacji. Oprócz gospodarzy i Polaków na ringu zaprezentowali się również pięściarze z Czech. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, bowiem nasi zawodnicy mieli okazję toczyć walki z zagranicznymi przeciwnikami. Na zgrupowaniach w Centralnych Ośrodkach Sportu zostało wykonanej dużo ciężkiej pracy, odbyło się sporo wewnętrznych sparingów, ale nic nie zastąpi rywalizacji z obcokrajowcami. Sędziowie, punktacja, stres – tego im brakowało – mówi Ireneusz Przywara, trener współpracujący z Polskim Związkiem Bokserskim cytowany przez oficjalną stronę związkową.

Dobre walki stoczył również Mateusz Goiński. Koninianin wcześniej pracował również wraz z polską kadrą na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Pięściarza Zagłębia w najbliższych kilkunastu miesiącach czeka walka o bilet na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Światowe władze bokserskie nie ogłosiły jednak jeszcze nowego kalendarza kwalifikacji, które zostały odwołane w tym roku z powodu pandemii koronawirusa.

fot. PZB

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:boks,   Mateusz Goiński,   Zagłębie Konin,   reprezentacja PolskiDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.