LM.plSportZawodnicy Zagłębia-Relax mistrzami Polski w wyciskaniu sztangi

Zawodnicy Zagłębia-Relax mistrzami Polski w wyciskaniu sztangi

Cztery medale zdobyli zawodnicy Zagłębia-Relax Konin podczas X Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym federacji IPF. Po złoto sięgnęli Marcin Pietrzak i Waldemar Woźniak.

Mistrzostwa rozegrane zostały w minioną niedzielę w Warszawie podczas ogólnopolskich targów branży fitness FIWE. Trenujący pod okiem Michała Tybora, jednego z najlepszych specjalistów w sportach siłowych w Polsce, koninianie sięgnęli po cztery krążki.

Mistrzami Polski zostali Marcin Pietrzak i Waldemar Woźniak. Ten pierwszy zdobył złoto w kat. weteranów 50 - 59 lat do 74 kg, wyciskając sztangę o ciężarze 117,5 kg. Woźniak wygrał natomiast w tej samej kategorii wiekowej, ale w wadze do 83 kg, notując 145 kg. Po brąz w tej samej grupie sięgnął natomiast Janusz Kobus, wyciskając 130 kg i ustanawiając tym samym swój rekord życiowy.

Czwarty medal dla Zagłębia-Relax zdobyła Daria Walczykiewicz. W kat. seniorek do 63 kg zanotowała 77,5 kg, co dało jej brąz. Jest to powtórka z sukcesu z 2019 roku, gdy koninianka również stanęła na trzecim stopniu podium.

Kolejny start zawodników z Konina już w połowie listopada. Reprezentanci Zagłębia-Relax rywalizować wtedy będą w Pucharze Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym federacji IPF.