LM.plSportGol Chromińskiego rozstrzygnął derby. Górnik bez przełamania

Gol Chromińskiego rozstrzygnął derby. Górnik bez przełamania

Zaledwie jedną bramkę obejrzeli kibice w sobotę w derbach regionu pomiędzy Górnikiem Konin a Sokołem Kleczew. Decydującego gola dla kleczewian zanotował Dominik Chromiński.

Derbowe starcie z Sokołem to miał być mecz, w którym Górnik Konin w końcu się przełamie i zwycięży w tym sezonie. Tymczasem to goście już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie. Bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Dominik Chromiński.

Szybko zdobyty gol nie był jednak przedsmakiem kolejnych trafień. Wręcz przeciwnie w kolejnych minutach na boisku nie działo się wiele. Na przerwę kleczewianie schodzili z przewagą jednej bramki.

Po zmianie stron to Górnik zaatakował i próbował odrobić stratę. I miał ku temu sytuacje, nawet sam na sam, ale nie był w stanie przekuć ich na bramki. Sokoła ratował dwukrotnie Hubert Świtalski, kolejnych okazji nie wykorzystali sami koninianie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem kleczewian 1:0.

Sokół kontynuuje swoją serię bez porażki, przedłużył ją do pięciu meczów i awansował na siódme miejsce w tabeli z dorobkiem piętnastu punktów. Górnik wciąż pozostaje bez zwycięstwa w tym sezonie. Biało-niebiescy z jednym oczkiem zajmują 21. miejsce, ale ich strata do Chemika Police wzrosła do czterech punktów. Za tydzień drużyna Łukasza Cichosa podejmie Radunię Stężyca, a Górnik zagra na wyjeździe z Unią Janikowo.

Górnik Konin - Sokół Kleczew 0:1 (2' Dominik Chromiński)

Górnik Konin: Dominik Kokott - Jakub Pluciński, Kamil Krupiński, Bartosz Zakrzewski, Jakub Draszczyk (52' Kacper Robaczyński), Tomasz Słowiński (76' Paweł Błaszczak), Emil Więcek (60' Dawid Piskuła), Miłosz Nowak (80' Mikołaj Karbowy), Kamil Sternicki, Dawid Przybyszewski, Wiktor Walczak (67' Daniel Jatczak).

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Szymon Bartosik, Adrian Kaliszan, Marcel Koziorowski, Tomasz Koziorowski, Mateusz Roszak (85' Dawid Śnieg), Adrian Ligienza, Kacper Osiadły (64' Konrad Kobylarek), Norbert Grzelak, Dominik Chromiński, Łukasz Zagdański.