LM.plSportII liga. Remis w meczu na szczycie, Medyk II wciąż wiceliderem

II liga. Remis w meczu na szczycie, Medyk II wciąż wiceliderem

Remisem 1:1 zakończył się niedzielny mecz rezerw Medyka Konin z liderem II ligi - WAP Włocławek. Wyrównującą bramkę dla koninianek zanotowała Dominika Kopińska.

Spotkanie siódmej kolejki II ligi było meczem na szczycie, mierzyły się w nim bowiem zespoły lidera, WAP Włocławek, i wicelidera rozgrywek - Medyka II Konin. Rezerwy konińskiego klubu wyszły na mecz w silnym składzie z aż pięcioma zawodniczkami, które dzień wcześniej wystąpiły w spotkaniu Ekstraligi.

Do przerwy to przyjezdne prowadziły 1:0, gola w 34. minucie zanotowała Oliwia Frontczak. Medyk II zdołał wyrównać dopiero w doliczonym czasie gry. Piłkę do siatki skierowała Dominika Kopińska. Mecz zakończył się remisem 1:1.

WAP Włocławek utrzymał pozycję lidera tabeli z przewagą jednego oczka nad Medykiem II Konin, ale to piłkarki Roberta Kraski są w lepszej sytuacji, mają bowiem jeden mecz rozegrany mniej od włocławianek. Kolejny mecz 11 października, koninianki zagrają na wyjeździe z AP Kotwica Kołobrzeg.

Medyk II Konin - WAP Włocławek 1:1 (90'+ Dominika Kopińska - 34' Oliwia Frontczak)

Medyk II Konin: Oliwia Szymczak - Julia Maskiewicz, Daria Jeremenkowa, Martyna Myślicka, Gabriela Waszkiewicz (65' Natalia Kocon), Kinga Koronkiewicz, Alicja Piechocka, Kamila Wielińska (80' Klaudia Urna), Matylda Bujak (60' Patrycja Sikora), Dominika Kopińska, Klaudia Dymińska.