LM.plSportZłoto drużyną, brązy indywidualnie. Cztery medale KKSz na OOM

Złoto drużyną, brązy indywidualnie. Cztery medale KKSz na OOM

Kamil Sikorski i Kacper Nowinowski przywieźli brązowe medale z turnieju indywidualnego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w szabli. Po złoto sięgnął w turnieju drużynowym męski zespół KKSz Konin.

Sofien Hadj Bachir, Kacper Nowinowski, Kamil Sikorski i Paweł Silbert - to drużyna KKSz Konin, która w weekend w Lublinie sięgnęła po złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W ćwierćfinale koninianie pokonali Szablę Brzoza 45:25, w półfinale wygrali z Szablą Ząbki 45:30, a w finale zwyciężyli z UKS 13 Białystok 45:42, stając tym samym na najwyższym miejscu podium.

Nie były to jedyne medale przywiezione przez reprezentantów KKSz Konin z OOM. W turnieju indywidualnym mężczyzn krążki wywalczyli również Kamil Sikorski i Kacper Nowinowski. Sikorski fazę grupową przeszedł z jedną porażką, a w fazie pucharowej pokonał Kajetana Raczyńskiego (Zagłębie Sosnowiec) 15:4, Łukasza Czarnieckiego (UKS 13 Białystok) 15:13, Oskara Kwiatkowskiego (Szabla Brzoza) 15:12 i dopiero w półfinale uległ Krzysztofowi Kajorowi (Pałac Młodzieży Katowice) 6:15.

Sikorski zdobył brązowy medal, podobnie, jak Kacper Nowinowski. Drugi z szablistów KKSz Konin rozpoczął zmagania od czterech zwycięstw i dwóch porażek w grupie. W fazie pucharowej koninianin wygrał ze Stanisławem Wasilewskim (UKS 13 Białystok) 15:7, Maciejem Adamusem (Szabla Ząbki) 15:8 i Jakubem Dzierniejko (UKS 13 Białystok). W półfinale Nowinowski przegrał zaś Marcelem Broniszewskim (Victor Warszawa) 6:15.

Bez krążków z OOM wróciły natomiast szablistki. W turnieju indywidualnym najlepsza była Zuzanna Buselt, która awansowała do ćwierćfinału i zakończyła zmagania ostatecznie na siódmym miejscu. W turnieju drużynowym do półfinału dotarła pierwsza drużyna KKSz Konin (Zuzanna Buselt, Martyna Dzięcielak, Natalia Koziarska, Nikola Woźniak). Koninianki przegrały jednak z Zagłębiowskim Klubem Szermierczym 35:45 i zajęły ostatecznie czwarte miejsce.

KKSz Konin ponadto zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Sukces jest tym większy, ponieważ w klasyfikacji ujęte zostały kluby szkolące w różnych rodzajach broni (nie tylko szabli), a mimo tego to właśnie KKSz Konin zdobył najwięcej punktów.

A już w najbliższy weekend jedna z najważniejszych szermierczych imprez w tym roku. W Śremie odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów.