LM.plSportAdrian Stanisławski mistrzem Polski! Brązowy zespół seniorów

Adrian Stanisławski mistrzem Polski! Brązowy zespół seniorów

Złoty medal w mistrzostwach Polski seniorów wywalczył szablista KKSz Konin Adrian Stanisławski. Na podium stanął też zespół mężczyzn w turnieju drużynowym.

Stanisławski rywalizację w mistrzostwach rozpoczął od pięciu zwycięstw i jednej porażki w fazie grupowej. W fazie pucharowej wygrywał z kolejno z Krzysztofem Rychtą (Victor Warszawa) 15:8, Sebastianem Więchem (Szabla Ząbki) 15:9, Piotrem Szczepanikiem (Victor Warszawa) 15:10 i Marcinem Lipińskim (AZS AWF Katowice) 15:11. W finale zawodnik KKSz Konin zmierzył się z Mikołajem Grzegorkiem (Victor Warszawa), wygrał 15:11, sięgając tym samym po złoty medal.

Do Konina Stanisławski wrócił jednak z dwoma medalami, w turnieju drużynowym, razem ze swoimi kolegami: Hubertem Glasnerem, Kacprem Nowinowskim i Olafem Stasiakiem, sięgnął również po brąz. KKSz Konin pokonał najpierw Zagłębiowski Klub Szermierczy II 45:43, by w półfinale ulec Victorowi Warszawa 26:45. W starciu o trzecie miejsce koninianie pokonali jednak Fortis Sosnowiec 45:36, sięgając po brąz.

Bez medali do Konina wróciły natomiast szablistki. W turnieju indywidualnym do ćwierćfinału doszła Sylwia Matuszak. Koninianka przegrała jednak z późniejszą wicemistrzynią, Angeliką Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 6:15 i uplasowała się na szóstym miejscu.

W turnieju drużynowym do półfinału dotarły natomiast Sylwia Matuszak, Natalia Nowinowska, Irena Więckowska i Małgorzata Zawodniak. Drużyna KKSz Konin przegrała jednak z Zagłębiowskim Klubem Szermierczym 42:45, a w walce o trzecie miejsce koninianki uległy TMS I Sosnowiec 44:45, zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

Kolejny start zawodników KKSz Konin już za tydzień. Tym razem na własnym terenie koninianie powalczą w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów.

Szabla kobiet indywidualnie:
1. Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa)
2. Angelika Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
3. Bogna Jóźwiak (O.Ś. AZS Poznań)
3. Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
5. Marta Okine (KS Karabela)
6. Sylwia Matuszak (KKSz Konin)
7. Marta Puda (Zagłębie Sosnowiec)
8. Julia Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy).

Miejsca pozostałych zawodniczek KKSz Konin:
14. Małgorzata Zawodniak, 19. Irena Więckowska, 24. Ewelina Owczarek, 29. Natalia Nowinowska.