LM.plSportStart zainaugurował sezon. Porażka ze Szczypiorniakiem Gniezno

Start zainaugurował sezon. Porażka ze Szczypiorniakiem Gniezno

Pierwszy mecz mają za sobą piłkarze ręczni Startu Konin. W Gnieźnie przegrali z tamtejszym Szczypiorniakiem 27:28.

W weekend wystartował nowy sezon III ligi piłki ręcznej. W pierwszej kolejce Start Konin grał na wyjeździe ze Szczypiorniakiem Bank Spółdzielczy Gniezno. W zeszłym sezonie gnieźnianie uplasowali się w środku tabeli III ligi, tuż nad Startem Konin. Również w sobotę byli minimalnie lepsi od koninian.

Mecz od pierwszej do ostatniej minuty był bardzo wyrównany. Dość powiedzieć, że żaden zespół ani razu nie wypracował sobie większej, niż trzybramkowa przewagi. Jako pierwsi na dwie bramki w ósmej minucie odskoczyli gospodarze. Start jeszcze przed przerwą wyrównał, a nawet wyszedł na prowadzenie, ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 15:15.

Zespół Dariusza Pietrzyka bardzo dobrze rozpoczął drugę połowę, w 37. minucie prowadził już 19:16. Dwa rzuty karne wykorzystał wtedy Marcel Urbański. Później jednak pięć bramek Michała Ostrowskiego i Przemysława Gadeckiego dało ponowne prowadzenie Szczypiorniakowi.

W końcówce spotkania prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Najpierw to Start wypracował sobie dwubramkową przewagę po tym, jak gospodarze musieli grać w podwójnym osłabieniu. Gnieźnianie odrobili i w 53. minucie sami prowadzili 27:25. Trzy minuty później goście wyrównali, ale decydujące słowo należało do Szczypiorniaka. Bramkę na 28:27 zdobył Patryk Szymkowiak, rzut Tomasza Lorenckiego wybronił golkiper z Gniezna i to gospodarze cieszyli się z kompletu punktów.

Kolejne spotkanie Startu już w najbliższą sobotę. Koninianie zainaugurują sezon na własnym terenie, podejmując Lidera Swarzędz.

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno - Start Konin 28:27 (15:15)

Start Konin: Przemysław Hejna - Piotr Kołtunowicz (8), Janusz Pecelerowicz, Tomasz Lorencki (3), Janusz Kostrzewa, Krzysztof Skorupiński (4), Tomasz Trojanowski (3), Marcel Urbański (8), Zbigniew Jarecki (1).