Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportRezerwy Medyka znów gromią, osiem bramek Dominiki Kopińskiej!

Rezerwy Medyka znów gromią, osiem bramek Dominiki Kopińskiej!

Kolejne wysokie zwycięstwo w II lidze odniosły rezerwy Medyka Konin. Drużyna Roberta Kraski pokonała GSS Grodzisk Wlkp. 9:1, a osiem bramek zdobyła Dominika Kopińska.

Medyczki w niedzielę podejmowały zespół z końca stawki, ze strefy spadkowej - GSS Grodzisk Wlkp. Z powodu przerwy reprezentacyjnej w rezerwach zagrało sporo zawodniczek z pierwszej drużyny, m.in. Dominique Bond-Flasza, Nikol Kaletka, Julia Maskiewicz, czy Dominika Kopińska. Zabrakło natomiast kontuzjowanej Alicji Piechockiej.

Medyk II dominował na boisku od pierwszej do ostatniej minuty i bez problemu spotkanie wygrał. Już do przerwy koninianki prowadziły 6:0, a wszystkie bramki zdobyła... Dominika Kopińska. Ostatecznie napastniczka pierwszego zespołu Medyka zakończyła mecz z ośmioma trafieniami. Ponadto jedną bramkę zanotowała Nikol Kaletka. GSS Grodzisk Wlkp. był w stanie zdobyć tylko jednego gola, tuż po przerwie do siatki Medyka II trafiła Sylwia Marek.

Dzięki wygranej rezerwy Medyka bez zmian plasują się na pozycji wicelidera II ligi ze stratą dwóch oczek do WAP Włocławek. Koninianki mają jednak aż dwa spotkania rozegrane mniej i to od ich postawy będzie decydować, czy jesienią będą liderować tabeli II ligi. Kolejny mecz 31 października, Medyk II zagra na wyjeździe z Bielawianką Bielawa.

Medyk II Konin - GSS Grodzisk Wlkp. 9:1 (4', 12', 20', 30', 37', 45', 75', 90' Dominika Kopińska, 56' Nikol Kaletka)

Medyk II Konin: Emilia Grzączkowska - Dominique Bond-Flasza, Daria Jeremenkowa, Julia Maskiewicz, Natalia Kocon (52' Julia Stasiak), Klaudia Urna (52' Kinga Koronkiewicz), Matylda Bujak, Klaudia Dymińska, Patrycja Sikora, Dominika Kopińska, Nikol Kaletka.