LM.plSportMistrzostwa Polski LZS. KLTC najlepsze w wyścigu drużynowym

Mistrzostwa Polski LZS. KLTC najlepsze w wyścigu drużynowym

Pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS wywalczyli juniorzy młodsi KLTC Konin. Konińscy kolarze wygrali w wyścigu drużynowym.

Medal dla konińskiego klubu zdobyli Konrad Waliniak, Kamil Kudliński, Patryk Wawrzyniak, Gabriel Klepacki. Drużyna KLTC Konin dystans 3000 m pokonała w czasie 3:30,449, pokonując drugą Stal Grudziądz o ponad 0,7 sek. Trzecie miejsce przypadło Deichmannowi Sobótka.

Blisko medalu był również Kamil Kudliński w wyścigu punktowym. W kwalifikacjach koninianin był trzeci, a w finale zajął piąte miejsce. Dziesiąty był Konrad Waliniak, a 25. - Gabriel Klepacki.

W wyścigu eliminacyjnym siedemnaste miejsce wywalczył Konrad Waliniak, osiemnasty był Kamil Kudliński, a 25. Gabriel Klepacki. W mistrzostwach startowała również Roksana Mikorska. Zawodniczka KLTC Konin w wyścigu eliminacyjnym była dwunasta, a w wyścigu punktowym - trzynasta.