LM.plSportMaciej Serafiński wygrał Barbarian Race, czołowy bieg OCR w kraju

Maciej Serafiński wygrał Barbarian Race, czołowy bieg OCR w kraju

Biegacz z Konina - Maciej Serafiński - zwyciężył w grupie Elite biegu Barbarian Race. To jeden z czołowych biegów OCR w Polsce.

Barbarian Race to jeden z czołowych biegów OCR w Polsce, w tym roku trzeci rok z rzędu nagrodzony został statuetką najlepszego biegu OCR w Polsce. W tym roku odbył się w Wiśle. Na dystansie trzynastu kilometrów w grupie Elite wystartował Maciej Serafiński, biegacz z Konina. Do pokonania miał szereg różnorodnych przeszkód - zarówno naturalnych, jak i przygotowanych przez organizatorów.

W kat. Elite rywalizował z ponad setką innych zawodników z Polski. Okazał się najlepszy - trasę pokonał w czasie 1:10:13, wyprzedzając drugiego Tomasza Oślizłę o ponad 5,5 min. - Jadąc do Wisły chciałem powalczyć o podium, ale widząc tak mocną obsadę z top 5 też bym był zadowolony, a tutaj niespodziewane zwycięstwo. Początkowe sześć kilometrów bieg w pierwszej trójce, dopiero w strefie, gdzie pojawiło się pełno przeszkód zyskałem dużą przewagę, której nie oddałem do mety - podsumował Serafiński na swoim profilu FB. - Dzisiajszym biegem odkułem się za porażkę na ostatnim Barbarianie. Podziękowania dla trenera Wojciecha Kopcia. To dzięki tobie biegam coraz szybciej, ale jest jeszcze wiele do poprawy, zwłaszcza jeżeli chodzi o bieganie po górach.