LM.plSportPuchar Polski. Wilki rozbite w Kaliszu, stracili sześć goli z KKS 1925 II

Puchar Polski. Wilki rozbite w Kaliszu, stracili sześć goli z KKS 1925 II

Pierwszy i ostatni mecz w tym sezonie wojewódzkiego Pucharu Polski rozegrali w środę piłkarze Wilków Wilczyn. W Kaliszu przegrali z rezerwami II-ligowego KKS 1925 2:6.

Wilczynanie w Kaliszu musieli mierzyć się z bardzo trudnym rywalem. Rezerwy KKS 1925 to czołowy zespół obecnego sezonu IV ligi, na dodatek w składzie na środowy mecz wyszło aż siedmiu zawodników, którzy zaliczyli już występy w II-ligowym pierwszym zespole. Gospodarze od początku zdominowali spotkanie, ale Wilki dobrze broniły się przez pierwsze pół godziny gry.

Pierwsza bramka padła dopiero w 35. minucie i to po własnym błędzie gości. Pressing KKS 1925 II doprowadził do straty piłki przez Wilki, przejął ją Andrzej Kaszuba i mocnym strzałem pokonał bramkarza z Wilczyna. Pierwsze trafienie otworzyło worek z bramkami. Jeszcze przed przerwą wilczynianie stracili dwa kolejne gole. Najpierw po faulu w polu karnym jedenastkę wykorzystał Jakub Chojnowski, a następnie dogranie z prawej strony wykończył Filip Szewczyk.

Po zmianie stron Wilki zaczęły grać nieco odważniej, od czasu do czasu goszcząc pod bramką rezerw KKS 1925. Strzelali jednak nadal gospodarze. W 52. minucie po prostopadłym podaniu podwyższył Tomasz Hołota, pięć minut później z ostrego kąta strzelił Mateusz Regling, a szóstą bramkę głową po rzucie rożnym zanotował Paweł Łydkowski.

Prowadząc tak wysoko kaliszanie nieco się cofnęli, pozwolili grać Wilkom i to w końcu zaowocowało trafieniami dla gości. W 79. minucie dogranie w pole karne wykorzystał Krystian Robak, a w doliczonym czasie gry zamieszanie w pole karne na gola zamienił Bartosz Domaniecki. To jednak było zbyt mało, by choćby zagrozić kaliszanom. KKS 1925 II wygrał 6:2.

Tym samym Wilki Wilczyn odpadły z rozgrywek wojewódzkiego Pucharu Polski. Region w dalszych fazach reprezentować będą: Olimpia Koło, Górnik Konin, Sokół Kleczew i zwycięzca fazy strefowej, którego poznamy 11 listopada.

KKS 1925 II Kalisz - Wilki Wilczyn 6:2 (35' Andrzej Kaszuba, 41' Jakub Chojnowski, 42' Filip Szewczyk, 52' Tomasz Hołota, 57' Mateusz Regling, 69' Paweł Łydkowski - 79' Krystian Robak, 90'+ Bartosz Domaniecki)

Wilki Wilczyn: Jakub Strzykowski - Adrian Kamiński, Igor Kuźniewski, Kamil Kwiatkowski, Patryk Szymaniak, Michał Zajączkowski, Bartosz Domaniecki, Łukasz Przebieracz, Krystian Robak, Adrian Górecki (46' Dominik Jesiołowski), Wiktor Kacprzak (71' Marcin Balalja).