Dzisiaj jest piątek 4 grudnia 2020, imieniny: Barbary, Krystiana, Berny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17351) SPORT FORUM FIRMY (5550) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 4oC
Jutropogoda
9 / 6oC
Pojutrzepogoda
9 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finał zbiórki w ZS CKU. Do szpitala trafiły dary d ... (0)Nagroda dla MZGOK za działalność ekologiczną „EkoS ... (0)

Międzynarodowy transport zwłok

Materiał promocyjny

Dodano: 22.10.2020 11:31

Transport zwłok z zagranicy do Polski to niewątpliwie odłam branży zakładów pogrzebowych. Mimo, że praktycznie co drugi dom pogrzebowy oferuje taką usługę należy wziąć pod uwagę, że zlecenie zazwyczaj przekazane jest firmie o ścisłej specjalizacji w międzynarodowym transporcie zwłok doliczając przez dom pogrzebowy swoją prowizję. Oczywiście niektóre domy pogrzebowe trudnią się takimi zleceniami jednak przez brak dostosowanej floty karawanów, brak znajomości wymogów jakie należy spełnić aby proces repatriacji został przeprowadzony zgodnie z prawem za granicą jak i na terenie Polski wyzwanie logistyczne za jakim stoi transport zwłok z zagranicy może zakończyć się fiaskiem z pasmem problemów finansowych którymi obarczona zostaje zazwyczaj rodzina zmarłego.
 

Transport zwłok – dlaczego należy powierzyć swoją sprawę profesjonalnej firmie?

Usługa transportu zwłok z zagranicy do Polski musi zostać przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami w kraju zgonu oraz w Polsce. Przedsiębiorstwa zajmujące się transportem zmarłych na bieżąco dostosowują się do zmieniających się przepisów które należy spełnić aby uzyskać niezbędne pozwolenia za granicą jak i w Polsce. Warto również podkreślić, że karawany jakimi dysponują domy pogrzebowe nie są dostosowane do pokonywania długich tras (4-5 tysięcy kilometrów miesięcznie).

Aby proces repatriacji przebiegł bezproblemowo kierowcy powinni biegle władać kilkoma językami aby móc porozumieć się z urzędnikami państwowymi w tak istotnej sprawie. W organizację logistyczną usługi musi również być zaangażowane grono wykwalifikowanych pracowników na miejscu które całodobowo jest w stanie reagować na sytuację za granicą.
W Polsce jest zaledwie kilka firm gotowych do sprostania takiemu zadaniu.

Najczęściej przeprowadzany jest transport zwłok z Niemiec, Belgii, Anglii, Holandii, Danii, USA ale zlecenia sprowadzenia zmarłych organizowane są również z innych krajów Europy i całego świata.
 

 

Transport zwłok cennik

Aby móc zaoferować konkurencyjną cenę za godną usługę należy mieć świadomość o kosztach jakie należy ponieść za pozyskanie dokumentacji oraz wziąć pod uwagę poniższe:

  • transport ciała/kremacja
  • doboru trumny/urny
  • wybór ubrania dla zmarłej/zmarłego
  • opłata za niezbędne dokumenty w danym kraju
  • opłat w szpitalu/kostnicy/lokalnym domu pogrzebowym

Dlatego też każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie. Profesjonalna firma transportująca zmarłych na podstawie krótkiej rozmowy z rodziną powinna być w stanie precyzyjnie oszacować koszt sprowadzenia zwłok z zagranicy. Biorąc pod uwagę powyższe należy pamiętać, że nie zawsze najniższa cena jest dobrym wyborem, ponieważ w przypadku niedopełnienia wszystkich formalności wynikających z niekompetencji domów pogrzebowych często pociąga to za sobą dodatkowe koszty dla rodziny. 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:śmierćDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.