Skocz do zawartości
LM.plSportPiłkarska kolejka: Najlepszy strzelec ligi zagra przeciwko Górnikowi

Piłkarska kolejka: Najlepszy strzelec ligi zagra przeciwko Górnikowi

Dodano: , Żródło: LM.pl
Piłkarska kolejka: Najlepszy strzelec ligi zagra przeciwko Górnikowi

Dwanaście bramek na swoim koncie ma już Krzysztof Bartoszak, lider klasyfikacji strzelców III ligi gr. II. W sobotę jego zespół, Jarota Jarocin, zawita do Konina.

Jesienna część rozgrywek w III lidze gr. II wkracza na ostatnią prostą. Górnik przystępuje do niej bez większych nadziei - remis na wyjeździe z Mieszkiem Gniezno pogrzebał szanse na pogoń koninian w końcówce rundy za wyżej sklasyfikowanymi zespołami. Koninianie de facto ostatnie mecze w tym roku mogą już grać bez większej presji, na zasadzie: ,,a nuż uda się coś zrobić".

Z Jarotą Jarocin, sobotnim rywalem, łatwo nie będzie. Zespół z południa Wielkopolski radzi sobie na wyjazdach bardzo solidnie. Trzy z siedmiu meczów wygrał, jeden zremisował. Ogromna w tym zasługa Krzysztofa Bartoszaka. Dwanaście strzelonych goli w tym sezonie daje mu pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców (razem z Bartłomiejem Putno z Bałtyku Koszalin). Dość powiedzieć, że sam Bartoszak strzelił o cztery bramki więcej, niż cały Górnik razem wzięty. 

Spotkanie pomiędzy Górnikiem Konin a Jarotą Jarocin rozpocznie się w sobotę 31 października o godz. 14.00. Mecz wyjątkowo odbędzie się na Stadionie im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego 4. Spotkanie rozegrane zostanie bez udziału publiczności.

O pierwszą ósemkę cały czas walczy Sokół Kleczew, a nadchodzące dwa kolejne spotkania będą dla zespołu Łukasza Cichosa sporą szansą na powiększenie dorobku punktowego. W sobotę Sokół zagra na wyjeździe z Unią Swarzędz, szesnastym zespołem w tabeli. Ostatnią porażką z GKS Przodkowo kleczewianie skomplikowali sobie sytuację w walce o pierwszą ósemkę, kolejne spotkania z Unią i Gwardią Koszalin zespół z Kleczewa powinien więc bezwzględnie wygrać.

W Swarzędzu Sokół radzić będzie sobie musiał bez swojego podstawowego obrońcy, Adriana Kalisza, który pauzować będzie za żółte kartki. Z drugiej strony naprzeciw kleczewian staną byli piłkarze Sokoła - Wojciech Antczak, Jan Paczyński, czy Dominik Drzewiecki. Jak bolesne potrafią to być spotkania Sokół przekonał się już w meczu z Unią Janikowo, gdy gole strzelali i wypracowywali rywalom byli zawodnicy drużyny z Kleczewa.

Mecz pomiędzy Unią Swarzędz a Sokołem Kleczew rozpocznie się w sobotę 31 października o godz. 13.00 na stadionie przy ul. św. Marcina 1 w Swarzędzu. Spotkanie bez udziału publiczności. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole