LM.plSportPewna wygrana Mustanga Konin na inaugurację w Krakowie

Pewna wygrana Mustanga Konin na inaugurację w Krakowie

Pierwszy mecz w sezonie mają za sobą koszykarze na wózkach Mustanga Konin. W Krakowie pewnie pokonali For Heroes 53:26.

Na inaugurację nowego sezonu I ligi koszykarze na wózkach Mustanga Konin udali się do Krakowa, gdzie mierzyli się z powracającym po latach do najwyższej klasy rozgrywkowej zespołem For Heroes. Od początku meczu było widać długą przerwę, jaką mieli za sobą zawodnicy. Sporo niedokładności i brak skuteczności przekładał się na niską zdobycz punktową obu ekip.

Mimo tego lepiej na parkiecie radzili sobie koninianie, którzy bardzo szybko wyszly na kilkupunktowe prowadzenie. Przez trzy kwarty Mustang spokojnie kontrolował przebieg starcia. Regularnie punkty dla konińskiej drużyny zdobywał Daniel Brzeziński, dobrze radzili sobie też Kamil Kornacki i Marek Wesołowski.

Mustang do Krakowa pojechał w okrojonym składzie, dopiero w listopadzie do treningów z konińskim zespołem wrócą Witold Malisiak i Piotr Łuszyński. W czwartej kwarcie Marek Bystrzycki dał pograć młodszym zawodnikom, powołanym we wrześniu do młodzieżowej reprezentacji Polski Adrianowi Jankowskiemu i Szymonowi Niwie. Ostatnia część spotkania była bardziej wyrównana, ale i tak wygrał ją Mustang.

W całym meczu koninianie triumfowali 53:26, zapisując na swoje konto pierwszy komplet punktów. Kolejne spotkanie w weekend 14 - 15 listopada. Mustang podejmie Pactum Scyzory Kielce.

For Heroes Kraków - Mustang Konin 26:53 (6:12, 4:12, 4:15, 12:14)

Mustang Konin: Daniel Brzeziński (20), Kamil Kornacki (12), Marek Wesołowski (10), Mateusz Tylak (8), Marek Bystrzycki (2), Piotr Darnikowski (2), Adrian Jankowski, Szymon Niwa.