LM.plSportIV liga. Pewna wygrana Wilków, pierwsza ósemka coraz bliżej

IV liga. Pewna wygrana Wilków, pierwsza ósemka coraz bliżej

4:1 Wilki Wilczyn pokonały u siebie OTPS Winogrady Poznań. Dzięki temu wilczynianie są już o krok od awansu do czołowej ósemki IV ligi.

Winogrady Poznań to jeden z ligowych outsiderów, zajmujący obecnie przedostatnie miejsce w tabeli IV ligi. Choć Wilki były faworytem sobotniego starcia to jednak goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 37. minucie Jakuba Matczaka lobem pokonał Kamil Lulka.

Jeszcze przed przerwą wilczynianie wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do siatki rywali trafił Wiktor Kacprzak. Po meczu przerwy napastnik Wilków znów śrubuje swój dorobek bramkowy, był to już jego osiemnasty gol w rundzie jesiennej.

Na tym jednak gospidarze nie poprzestali. W 72. minucie Wilki wyszły na prowadzenie - dogranie z boku boiska wykorzystał Marcin Balalja, a chwilę później z dystansu przymierzył Krystian Robak. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Łukasz Przebieracz. Zespół Radosława Konieczki zwyciężył 4:1.

Dzięki wygranej Wilki zajmują dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Do czołowej ósemki wilczynianie tracą obecnie trzy oczka. Kolejne spotkanie za tydzień, Wilki zagrają w Kościanie z tamtejszą Obrą 1912.

Wilki Wilczyn - OTPS Winogrady Poznań - 4:1 (43&39; Wiktor Kacprzak, 72&39; Marcin Balalja, 73&39; Krystian Robak, 90&39;+ Łukasz Przebieracz - 37&39; Kamil Lulka)

Wilki Wilczyn: Jakub Matczak - Igor Kuźniewski (75&39; Łukasz Przebieracz), Kamil Kwiatkowski, Wiktor Mochalski, Patryk Szymaniak, Krystian Robak, Michał Zajączkowski (87&39; Adrian Kamiński), Adrian Górecki (75&39; Dominik Jesiołowski), Marcin Balalja (79&39; Bartosz Domaniecki), Mikołaj Nowakowski, Wiktor Kacprzak (85&39; Sebastian Bagrowski).