Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportIV liga. Pewna wygrana Wilków, pierwsza ósemka coraz bliżej

IV liga. Pewna wygrana Wilków, pierwsza ósemka coraz bliżej

4:1 Wilki Wilczyn pokonały u siebie OTPS Winogrady Poznań. Dzięki temu wilczynianie są już o krok od awansu do czołowej ósemki IV ligi.

Winogrady Poznań to jeden z ligowych outsiderów, zajmujący obecnie przedostatnie miejsce w tabeli IV ligi. Choć Wilki były faworytem sobotniego starcia to jednak goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 37. minucie Jakuba Matczaka lobem pokonał Kamil Lulka.

Jeszcze przed przerwą wilczynianie wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do siatki rywali trafił Wiktor Kacprzak. Po meczu przerwy napastnik Wilków znów śrubuje swój dorobek bramkowy, był to już jego osiemnasty gol w rundzie jesiennej.

Na tym jednak gospidarze nie poprzestali. W 72. minucie Wilki wyszły na prowadzenie - dogranie z boku boiska wykorzystał Marcin Balalja, a chwilę później z dystansu przymierzył Krystian Robak. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Łukasz Przebieracz. Zespół Radosława Konieczki zwyciężył 4:1.

Dzięki wygranej Wilki zajmują dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Do czołowej ósemki wilczynianie tracą obecnie trzy oczka. Kolejne spotkanie za tydzień, Wilki zagrają w Kościanie z tamtejszą Obrą 1912.

Wilki Wilczyn - OTPS Winogrady Poznań - 4:1 (43' Wiktor Kacprzak, 72' Marcin Balalja, 73' Krystian Robak, 90'+ Łukasz Przebieracz - 37' Kamil Lulka)

Wilki Wilczyn: Jakub Matczak - Igor Kuźniewski (75' Łukasz Przebieracz), Kamil Kwiatkowski, Wiktor Mochalski, Patryk Szymaniak, Krystian Robak, Michał Zajączkowski (87' Adrian Kamiński), Adrian Górecki (75' Dominik Jesiołowski), Marcin Balalja (79' Bartosz Domaniecki), Mikołaj Nowakowski, Wiktor Kacprzak (85' Sebastian Bagrowski).