Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportWysoka porażka osłabionych rezerw Medyka. 3:8 z Bielawianką

Wysoka porażka osłabionych rezerw Medyka. 3:8 z Bielawianką

Bez piłkarek z pierwszego zespołu rezerwy Medyka Konin wysoko przegrały z Bielawianką Bielawa 3:8. Koninianki spadły tym samym na czwarte miejsce w tabeli II ligi.

Wyjątkowo Medyk II Konin swoje spotkanie rozgrywał tego samego dnia, co pierwszy zespół. Rezerwy nie mogły więc liczyć na wsparcie piłkarek z pierwszej drużyny, ponadto w kadrze na mecz Ekstraligi znalazły się również zawodniczki, które zazwyczaj grają w rezerwach - Klaudia Dymińska, Maja Szydełko, czy Magdalena Dragunowicz. Ostatecznie medyczki do Bielawy pojechały w zaledwie jedenaście zawodniczek.

Co ciekawe, początek spotkania nie zwiastował tak wysokiej porażki Medyka II. To przyjezdne wyszły na prowadzenie 2:0 po golach Darii Jeremenkowej i Mai Al-Koubaisy. Jeszcze przed przerwą Bielawianka odrobiła straty, w ciągu zaledwie pięciu minut hat-trickiem popisała się Karolina Tylak.

Po zmianie stron zespół z Bielawy kontynuował strzelanie, do 82. minuty było już 8:2. Na listę strzelczyń wpisały się dwukrotnie Marta Gnyl, ponownie Karolina Tylak i dwukrotnie Zuzanna Walczak. Medyk II był w stanie odpowiedzieć tylko jednym golem, w 90. minucie straty medyczek zmniejszyła Maja Al-Koubaisy.

Porażka spowodowała spadek Medyka II na czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem szesnastu punktów i stratą pięciu oczek do liderującej Skry Częstochowa. Rezerwy Medyka mają jednak jeden mecz rozegrany mniej od rywalek. Kolejne spotkanie już w środę - w 1/32 finału Pucharu Polski koninianki zmierzą się na wyjeździe z Wandą Kraków.

Bielawianka Bielawa - Medyk II Konin 8:3 (36', 39', 41', 62' Karolina Tylak, 46', 92' Marta Gnyl, 76', 78' Zuzanna Walczak - 20' Daria Jeremenkowa, 31', 90' Maja Al-Koubaisy)

Medyk II Konin: Julia Stasiak - Martyna Myślicka, Daria Jeremenkowa, Natalia Kocon, Klaudia Urna, Matylda Bujak, Liwia Lizik, Kamila Wielińska, Patrycja Sikora, Kinga Koronkiewicz, Maja Al-Koubaisy.