LM.plSportPuchar Polski. Rezerwy Medyka Konin też w 1/16 finału

Puchar Polski. Rezerwy Medyka Konin też w 1/16 finału

Zaledwie jedną bramką rezerwy Medyka Konin pokonały Wandę Kraków w 1/32 finału Pucharu Polski. Podobnie, jak pierwszy zespół, również II-ligowe rezerwy awansowały do kolejnego etapu rozgrywek.

Spotkanie dwóch II-ligowców, rozgrywane w Krakowie, lepiej rozpoczęły medyczki. Koninianki już w ósmej minucie wyszły na prowadzenie. Z rzutu wolnego trafiła Daria Jeremenkowa. Dziesięć minut później podwyższyła Oliwia Jaśniak i Medyk II prowadził już 2:0.

Jeszcze przed przerwą padły dwa gole. Najpierw kontaktowe trafienie dla Wandy zanotowała Izabela Frączek, a chwilę później dla koninianek strzeliła, tym razem z rzutu karnego, Matylda Bujak. Medyk II prowadził 3:1.

Po zmianie stron krakowianki były w stanie jedynie zminimalizować straty. W 60. minucie drugiego gola dla Wandy zdobyła Paulina Stachurska. Na tym strzelanie się skończyło, rezerwy Medyka pokonały rywalki 3:2.

Medyk II Konin awansował do 1/16 finału. Z kim się tam zmierzy - to okaże się po losowaniu tej fazy rozgrywek.

Wanda Kraków - Medyk II Konin 2:3 (26' Izabela Frączek, 60' Paulina Stachurska - 8' Daria Jeremenkowa, 18' Oliwia Jaśniak, 31' Matylda Bujak)

Medyk II Konin: Emilia Grzączkowska - Martyna Myślicka, Daria Jeremenkowa, Gabriela Mikucka (46' Liwia Lizik), Gabriela Waszkiewicz, Julia Ustarbowska, Matylda Bujak, Kinga Koronkiewicz, Oliwia Jaśniak (46' Wiktoria Święcichowska), Krystyna Sikora, Kamila Wielińska.