LM.plSportII liga. Wzmocnione rezerwy Medyka przegrały z liderem tabeli

II liga. Wzmocnione rezerwy Medyka przegrały z liderem tabeli

0:2 przegrał Medyk II Konin ze Skrą Częstochowa, choć wzmocniony był sporą liczbą zawodniczek z pierwszej drużyny. Koninianki straciły tym samym szansę na zostanie mistrzem jesieni w II lidze.

Sobotni mecz ze Skrą Częstochowa był jednym z kluczowych w walce o mistrzostwo jesieni. Częstochowianki przystępowały do niego jako lider tabeli, ale zwycięstwo Medyka II dawałoby jeszcze koniniankom możliwość przegonienia Skry (rezerwy mają bowiem jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania). Ponieważ w weekend pauzował pierwszy zespół Medyka (spotkanie ze Śląskiem Wrocław zostało przeniesione na inny termin) w meczu rezerw zagrało łącznie siedem ekstraligowych piłkarek.

Mimo tego lepsza okazała się Skra. Już w jedenastej minucie rzut karny wykorzystała Justyna Matusiak. Ta sama piłkarka z jedenastu metrów trafiła w 44. minucie. Dodatkowo boisko z czerwoną kartką opuściła wtedy Oliwia Szymczak i Medyk II od tego momentu grał w osłabieniu. Łącznie w spotkaniu podyktowane zostały aż trzy rzuty karne, jeden otrzymały medyczki, ale uderzenie obroniła Antonina Zbirek.

Medyk II przegrał ostatecznie 0:2. Koninianki z szesnastoma punktami zajmują czwarte miejsce w tabeli II ligi. Do Skry Częstochowa tracą osiem punktów i mają jeden mecz rozgerany mniej. Kolejny mecz 15 listopada - drużyna Roberta Kraski zagra na wyjeździe z AP Kotwica Kołobrzeg.

Medyk II Konin - Skra Częstochowa 0:2 (11', 44' Justyna Matusiak)

Medyk II Konin: Oliwia Szymczak - Dominique Bond-Flasza (46' Julia Stasiak), Martyna Myślicka (46' Julia Maskiewicz), Kinga Koronkiewicz, Kamila Wielińska, Klaudia Urna, Ernestina Abambila (46' Jagoda Sapor), Patrycja Sikora, Nikol Kaletka (46' Dominika Kopińska), Matylda Bujak (65' Maja Al-Koubaisy), Klaudia Dymińska.