Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportWrócili na parkiet po miesiącu przerwy i przegrali z Treflem 1:3

Wrócili na parkiet po miesiącu przerwy i przegrali z Treflem 1:3

Niemal miesiąc trwał rozbrat siatkarzy SPS Konspol Słupca z boiskiem. W pierwszym meczu po przerwie słupczanie ulegli u siebie 1:3 Treflowi Lębork.

Ostatnie spotkanie w II lidze SPS Konspol Słupca rozegrał na początku października, ulegając w derbach regionu Wilkom Wilczyn 0:3. Później wśród zawodników ze Słupcy wykryto zakażenia koronawirusem i zespół został poddany izolacji. Na boisko wrócił dopiero na początku listopada. Wznowienie rozgrywek po takiej przerwie okazało się zadaniem trudnym, w pierwszym meczu SPS Konspol uległo bowiem Treflowi Lębork 1:3.

W pierwszym secie goście bardzo szybko wyszli na prowadzenie, a po czasie prowadzili już pięcioma punktami - 14:9. Później ta przewaga jeszcze wzrosła, pierwszą piłkę setową Trefl miał przy wyniku 24:17. Zespół Marka Jankowiaka nawiązał walkę dopiero w końcówce, odrabiając aż cztery punkty straty, ale i tak przegrał 21:25.

W drugim secie było dokładnie na odwrót. To gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, a w połowie partii wygrywali już 13:9. Ta kilkupunktowa przewaga utrzymywała się długo, zaczęła topnieć dopiero w końcówce, ale i tak to SPS Konspol triumfowało 25:21.

Równie dobrze słupczanie zaczęli seta numer trzy, od prowadzenia 4:0, by szko podwyższyć do nawet 9:2. W połowie tej partii SPS Konspol prowadziło aż 15:6. Później jednak Trefl zaliczył fantastyczny powrót - do wyrównania goście doprowadzili dopiero przy stanie 23:23, by ostatecznie wygrać 24:26 i wyjść na ponownie prowadzenie w całym spotkaniu.

Pomimo wypuszczenia trzeciega seta z rąk słupczanie walczyli dalej i znów lepiej weszli w kolejną partię. Trefl wyrównał dopiero na 9:9. Później goście odskoczyli od rywali na kilka punktów i taką przewagę utrzymali już niemal do końca. Gorąci zrobiło się w końcówce, gospodarze doprowadzili niemal do wyrównania, było już 21:22. Zespół z Lęborka zakończył jednak set, wygrywając 25:21, a w całym meczu triumfując 3:1.

Była to druga porażka słupczan w tym sezonie. Z sześcioma punktami SPS Konspol zajmuje szóste miejsce w tabeli. Kolejny mecz za tydzień, słupczanie zagrają na wyjeździe ze Stoczniowcem Gdańsk.

SPS Konspol Słupca - Trefl Lębork 1:3 (21:25, 25:21, 24:26, 21:25)