Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportTak wysoko w tabeli Sokół Kleczew w tym sezonie jeszcze nie był

Tak wysoko w tabeli Sokół Kleczew w tym sezonie jeszcze nie był

Piąte miejsce po piętnastej kolejce zajmuje Sokół Kleczew i to najwyższa pozycja kleczewian w klasyfikacji od początku sezonu. W sobotę zespół Łukasza Cichosa pokonał Gwardię Koszalin 1:0.

W piętnastej kolejce Sokół Kleczew szukał poprawienia wyników na swoim stadionie - do tej pory kleczewianie u siebie wygrali bowiem zaledwie jeden mecz. Trzy punkty z Gwardią Koszalin nie tylko poprawiłyby tę statystykę, ale i umocniły zespół Łukasza Cichosa w walce o pierwszą ósemkę tabeli.

Starcie z Gwardią Koszalin nie było porywającym widowiskiem, szczególnie w pierwszej połowie. Więcej na boisku działo się po przerwie. Już w 55. minucie Sokół wyszedł na prowadzenie - po dograniu Konrada Kobylarka piłkę do własnej siatki skierował Krystian Krauze. W 61. minucie Sokół mógł podwyższyć, ale uderzenie głową Dawida Śniega zatrzymali goście.

Gwardia też miała swoje okazje, ale dobrze w bramce spisywał się Mateusz Koliński. W 86. minucie Sokół doznał osłabienia - drugą żółtą kartkę obejrzał Tomasz Koziorowski i gospodarze mecz kończyli w dziesiątkę. Zespół z Koszalina nie był w stanie tego wykorzystać i ostatecznie przegrał 0:1.

Dzięki trzem zdobytym punktom Sokół awansował na piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Sporo innych zespołów ma jednak jeden lub nawet dwa mecze zaległe do rozegrania, pozycja kleczewian może, po nadrobieniu tych zaległości, jeszcze się zmienić. Kolejne spotkanie Sokół rozegra w najbliższą środę na wyjeździe ze Świtem Skolwin.

Sokół Kleczew - Gwardia Koszalin 1:0 (55' Krystian Krauze (sam.))

Sokół Kleczew: Mateusz Koliński – Konrad Mechowski, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Tomasz Koziorowski, Mateusz Roszak, Adrian Ligienza (76' Marcel Koziorowski), Dominik Chromiński, Konrad Kobylarek (71' Kacper Osiadło), Maciej Adamczewski, Łukasz Zagdański.