LM.plSportKolejna pewna wygrana MKS MOS, koninianki wciąż wiceliderkami

Kolejna pewna wygrana MKS MOS, koninianki wciąż wiceliderkami

Czwarte zwycięstwo w tym sezonie zanotowały koszykarki MKS MOS Konin. Na własnym terenie pokonały AZS Włocławek 87:73.

Niedzielny mecz w Koninie piątej kolejki II ligi oba zespoły rozpoczęły kiepsko, nie mogąc zdobyć punktu przez pierwsze cztery minuty spotkania. Gdy już się przełamały, koszykarki MKS MOS Konin szybko wyszły na kilku punktowe prowadzenie. Aż jedenaście punktów w tej części spotkania zanotowała Wiktoria Orchowska, koninianki ostatecznie wygrały 21:13.

Drugą kwartę MKS MOS zaczął równie dobrze, w piątej minucie zespół Mateusza Dwornika miał już przewagę 20 punktów. Wtedy dwa razy za trzy punkty trafiły włocławianki, a do końca kwarty zmniejszyły straty do trzynastu oczek. MKS MOS i tak wygrał tę część spotkania, po pierwszej połowie prowadził 46:33.

Prawdziwy popis koninianki dały w trzeciej kwarcie, AZS rzucił zaledwie osiem punktów. Dla MKS MOS aż dziewięć punktów zanotowała Patrycja Szczecińska, siedem oczek dołożyła Kamila Rogulska i w czwartą kwartę MKS MOS wchodził z bezpieczną przewagą 31 punktów.

W ostatniej części meczu więcej na parkiecie grały rezerwowe, dzięki czemu przyjezdne zmniejszyły straty aż o siedemnaście punktów. Mimo tego i tak to MKS MOS triumfował, pokonując rywalki 87:73 i notując czwarte zwycięstwo w tym sezonie.

- Rywal niczym nas nie zaskoczył. Byliśmy przygotowani, że przez 40 minut będzie to obrona strefowa. Gdy realizowaliśmy zadania wpadło parę fajnych ,,trójek". Początek był nerwowy, potem udało się powiększać przewagę. W ostatniej kwarcie trochę rotacji, ale takiej potrzebnej dla zawodniczek, które mniej grają - podsumował spotkanie trener MKS MOS Konin Mateusz Dwornik.

Dzięki temu zespół Mateusza Dwornika utrzymał pozycję wicelidera tabeli II ligi ze stratą jednego oczka do Enea AZS Szkoła Gortata Poznań. Kolejne spotkanie za tydzień - koninianki zagrają na wyjeździe z MUKS Poznań.

MKS MOS Konin - AZS Włocławek 87:73 (21:13, 25:20, 26:8, 15:32)

MKS MOS Konin: Kamila Rogulska (24), Patrycja Szczecińska (19), Wiktoria Orchowska (15), Wanessa Krzętowska (9), Aleksandra Oleszkiewicz (7), Małgorzata Siatkowska (6), Natalia Smantek (3), Nikola Kurtas (2), Zuzanna Gadacz (2), Weronika Kudroń, Wiktoria Wróbel.