LM.plSportStrzelili dwa gole, a i tak przegrali. Świt Skolwin - Sokół Kleczew 3:2

Strzelili dwa gole, a i tak przegrali. Świt Skolwin - Sokół Kleczew 3:2

Bardzo słaba pierwsza połowa zadecydowała o porażce Sokoła Kleczew w Szczecinie. Z tamtejszym Świtem Skolwin zespół Łukasza Cichosa przegrał 2:3.

Środowy mecz rozpoczął się dla kleczewian fatalnie, już po dziewięciu minutach Świt prowadził 2:0. Najpierw, w czwartej minucie, dogranie z lewej strony boiska wykorzystał Szuma Nagamatsu, umieszczając piłkę w siatce z najbliższej odległości. Pięć minut później, po kolejnym dograniu z lewej strony, piłka wybita została przed pole karne. Tam pięknie do strzału złożył się Piotr Wojtasiak, umieszczając piłkę idealnie przy słupku bramki Sokoła.

Kleczewianie po dwóch tak szybkich ciosach zupełnie stracili zapał do gry. Przez całą pierwszą połowę Sokół nie stworzył sobie ani jednej dobrej sytuacji pod bramką Świtu. Brakowało i pomysłu, jak defensywę gospodarzy (niemal najlepszą w lidze), rozbić, i walki oraz agresji w środku pola. Dzięki temu szczecinianie mogli sobie spokojnie rozgrywać akcje, kontrolować mecz i niemal nieniepokojeni przejść przez pierwsze 45 minut.

Sokół mecz rozpoczął dopiero w 46. minucie. Parę minut po zmianie stron kleczewianie nawiązali kontakt ze Świtem. Rzut wolny najpierw wywalczył Łukasz Zagdański, a gola bezpośrednio ze stałego fragmentu gry zdobył Dominik Chromiński. Po kwadransie gospodarze odpowiedzieli - zagranie za plecy obrońców wykorzystał Szymon Kapelusz i znów Świt prowadził dwoma bramkami.

Kleczewianie jeszcze powalczyli. W 86. minucie wybitą piłkę z pola karnego idealnie uderzył Adrian Ligienza, strzelając drugiego gola dla Sokoła. To było jednak wszystko, na co stać było zawodników Łukasza Cichosa w środę. Kleczewianie przegrali ze Świtem 2:3.

Szósta porażka w sezonie spowodowała spadek Sokoła na siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Kolejny mecz, ostatni jak na razie zaplanowany na ten rok, kleczewianie rozegrają w najbliższą sobotę. Sokół podejmie wtedy Gryfa Wejherowo.

Świt Skolwin - Sokół Kleczew 3:2 (4' Szuma Nagamatsu, 9' Piotr Wojtasiak, 67' Szymon Kapelusz - 52' Dominik Chromiński, 86' Adrian Ligienza)

Sokół Kleczew: Mateusz Koliński - Szymon Bartosik (46' Mateusz Majer), Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Marcel Koziorowski, Konrad Kobylarek, Konrad Mechowski (46' Stanisław Wędzelewski), Maciej Adamczewski (76' Emanuel Mikołajczyk), Adrian Ligienza, Dominik Chromiński, Łukasz Zagdański.