LM.plSportIV liga. Wilki powalczyły w Ostrowie Wlkp., gol Wiktora Kacprzaka

IV liga. Wilki powalczyły w Ostrowie Wlkp., gol Wiktora Kacprzaka

Lepsza skuteczność zadecydowała o końcowym zwycięstwie Ostrovii 1909 Ostrów Wlkp. w środowym meczu z Wilkami Wilczyn. Honorowego gola dla gości zdobył Wiktor Kacprzak.

W środę wilczynianie rozgrywali awansem mecz 20. kolejki IV ligi, a ich rywalem była niżej notowana Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. Wyjazdowe mecze nie są jednak w tym sezonie domeną Wilków, w środę zespół Radosława Konieczki przegrał siódme spotkanie na obcym stadionie.

Co nie znaczy, że wilczynianie nie mieli szansy na punkty. Mecz był całkiem ciekawy, a o końcowym rezultacie przesądziła przede wszystkim lepsza skuteczność ostrowian. Wilki w mecz weszły bardzo dobrze, w pierwszych minutach dwie sytuacje miał Wiktor Kacprzak, ale nie zdołał ich wykorzystać. Za to w dwunastej minucie Ostrovia 1909 wyszła na prowadzenie. Gospodarze otrzymali rzut karny po faulu Wilków we własnej szesnastce. Z jedenastu metrów trafił Łukasz Wiącek.

Jeszcze przed przerwą goście wyrównali, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie głową uderzył Wiktor Kacprzak. Chwilę później świetnie głową przycelował też Mikołaj Nowakowski, tym razem jednak bardzo dobrą interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. Do szatni z prowadzeniem schodziła jednak Ostrovia 1909. Po dograniu z lewej strony boiska głową strzelił Michał Giecz.

Po zmianie stron Wilki największe zagrożenie stwarzały po stałych fragmentach gry. Uderzenie z rzutu wolnego Krystiana Robaka obronił golkiper Ostrovii 1909, w 67. minucie Robak był również bliski, uderzając głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wcześniej, w 56. minucie, gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie. Dośrodkowanie z narożnika boiska wykorzystał ponownie Michał Giecz.

W końcówce spotkania znów sytuacje miał Kacprzak i znów zabrakło wykończenia. Wilki przegrały 1:3, notując dziewiątą porażkę w sezonie. Zespół Radosława Konieczki spadł na czternaste miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów i stratą pięciu oczek do czołowej ósemki (mając jednocześnie więcej rozegranych spotkań od części pozostałych zespołów). Kolejny mecz w najbliższą sobotę, Wilki podejmą LKS Gołuchów.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - Wilki Wilczyn 3:1 (12' Łukasz Wiącek, 41', 56' Michał Giecz - 32' Wiktor Kacprzak)

Wilki Wilczyn: Jakub Matczak - Igor Kuźniewski (67' Dominik Jesiołowski), Kamil Kwiatkowski, Wiktor Mochalski, Patryk Szymaniak, Krystian Robak, Michał Zajączkowski, Adrian Górecki, Bartosz Domaniecki (67' Marcin Balalja), Mikołaj Nowakowski, Wiktor Kacprzak.