LM.plSportI Puchar Polski Seniorów. Zawodniak i Stanisławski na podium

I Puchar Polski Seniorów. Zawodniak i Stanisławski na podium

Dwa medale wywalczyli reprezentanci KKSz Konin podczas rozgrywanego w naszym mieście I Pucharu Polski Seniorek i Seniorów. Na podiach stawali: Małgorzata Zawodniak i Adrian Stanisławski.

W turnieju kobiet wystartowały łącznie 22 zawodniczki, w tym trzy reprezentantki KKSz Konin. W fazie grupowej najlepiej poradziła sobie Sylwia Matuszak, notując cztery zwycięstwa. W fazie pucharowej koninianka odpadła jednak już w ćwierćfinale, ulegając Zuzannie Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 3:15 i zajmując ostatecznie piąte miejsce.

Lepiej spisała się Małgorzata Zawodniak. Szablistka KKSz Konin pokonała najpierw Zuzannę Poradę (Zagłębie Sosnowiec) 15:10, a następnie wygrała 15:14 z Pauliną Poradą (Zagłębie Sosnowiec). W półfinale koninianka przegrała z Martą Pudą (Zagłębie Sosnowiec) 4:15, zdobywając brązowy medal.

W turnieju mężczyzn walczyło 26 zawodników, w tym ośmiu reprezentantów KKSz Konin. Bardzo dobry występ zaliczył aktualny mistrz Polski - Adrian Stanisławski. Fazę grupową przeszedł bez porażki, a w fazie pucharowej doszedł do finału, pokonując kolejno: Oskara Pelińskiego (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:5, Mateusza Jasińskiego (AZS AWF Warszawa) 15:14 i Cezarego Białeckiego (Victor Warszawa) 15:13. W walce o złoto Stanisławski uległ Mateuszowi Knezowi (O.Ś. AZS Poznań) 13:15, zdobywając ostatecznie srebrny medal.