LM.plSportIV liga. Fenomenalny gol Olczyka, Olimpia pokonała Iskrę Szydłowo

IV liga. Fenomenalny gol Olczyka, Olimpia pokonała Iskrę Szydłowo

Ósme zwycięstwo w sezonie odniosła Olimpia Koło, pokonując na własnym terenie Iskrę Szydłowo. Już w pierwszej minucie piękną bramkę zdobył Patryk Olczyk.

Iskra Szydłowo w tabeli IV ligi plasuje się wyżej od kolan, mimo tego w sobotnim meczu to Olimpia okazała się lepsza. Gospodarze świetnie weszli w spotkanie już w jednej z pierwszych akcji wychodząc na prowadzenie. Przepiękną bramkę strzelił Patryk Olczyk, z dystansu pokonując bramkarza Iskry.

Goście w pierwszej połowie bardzo często próbowali uderzać z dalszej odległości, ale większość tych strzałów mijała bramkę Olimpii. Najlepszą sytuację zespół z Szydłowa miał w czternastej minucie. Po uderzeniu głową Michała Wawszczaka piłkę nad poprzeczką przeniósł Bartosz Kordylewski.

Kolanie podwyższyli w końcówce pierwszej połowy. Po dograniu z lewej strony boiska piłka odbiła się najpierw od jednego z obrońców Iskry, a następnie od bramkarza. Z najbliższej odległości do siatki skierował ją Krystian Sobieraj.

Po zmianie stron kolanie grali nieco defensywniej, czyhając na kontry, za to Iskra od pierwszych minut ruszyła do ataku. Na jej drodze stanął jednak Bartosz Kordylewski, który na samym początku drugiej części spotkania wybronił aż trzy strzały gości. W kolejnych minutach niewiele działo się na boisku, gorąco zrobiło się dopiero w końcówce.

Najpierw podwyższyć mogła Olimpia, ale dwie sytuacje sam na sam wybronił golkiper z Szydłowa. W 87. minucie to goście zdobyli gola. Po dograniu z lewej strony boiska głową uderzył Altair Andrade Silva, lobem pokonując Kordylewskiego. Kontaktowe trafienie nie przełożyło się jednak na punkty - kolanie wygrali 2:1 i to oni zgarnęli komplet oczek.

Dzięki wygranej zespół Tomasza Mikusika umocnił się na dwunastym miejscu w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Do czołowej ósemki kolanie tracą obecnie dwa oczka. Kolejne spotkanie za tydzień, Olimpia zagra na wyjeździe z Winogradami Poznań.

Olimpia Koło - Iskra Szydłowo 2:1 (1' Patryk Olczyk, 42' Krystian Sobieraj - 87' Altair Andrade Silva)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski - Damian Siek, Robert Jędras, Konrad Cieślak (79' Dawid Zawadzki), Adam Kozajda (89' Szymon Wawrzyniak), Jakub Dębowski (90' Konrad Lewandowski), Aleks Sieradzki, Michał Rutkowski, Krystian Sobieraj, Patryk Olczyk, Mikołaj Czajka.