LM.plSportPuchar Polski. Rzuty karne rozstrzygnęły awans Medyka II Konin

Puchar Polski. Rzuty karne rozstrzygnęły awans Medyka II Konin

Bardzo emocjonujący mecz rozegrały piłkarki rezerw Medyka Konin w 1/16 finału Pucharu Polski. Na własnym terenie pokonały KSP Kielce dopiero po rzutach karnych.

W pucharowym, ostatnim w tym meczu spotkaniu Medyk II Konin podejmował innego drugoligowca, ale grającego w grupie wschodniej - KSP Kielce. Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem, oba zespoły nie tworzyły sobie klarownych sytuacji pod bramkami rywali. Niewielką przewagę miały jednak kielczanki, które w samej końcówce wyszły na prowadzenie za sprawą Magdaleny Lisowskiej.

W przerwie na boisku pojawiły się Monika Mierzejewska i Kinga Połatyńska. Chwilę później medyczki wyrównały. Rzut karny wywalczyła Oliwia Jaśniak, a jedenastkę na gola zamieniła Daria Jeremenkowa.

Jaśniak była zdecydowanie najlepszą zawodniczką Medyka II w drugiej części spotkania. To dzięki niej w 76. minucie koninianki wyszły na prowadzenie. Po prostopadłym podaniu Jaśniak znalazła się w sytuacji sam na sam i pewnym strzałem pokonała Natalię Łebek.

KSP zdołało wyrównać w 83. minucie meczu. Mocno medyczki wymęczył duet Lisowska - Oleszczuk, a drugą bramkę dla kielczanek strzeliła ta pierwsza. Lisowska wygrała pojedynek biegowy z defensorkami Medyka II i po raz drugi trafiła do siatki koninianek.

Remis 2:2 utrzymał się do końca podstawowego czasu gry i przez całą dogrywkę. Pierwszą część dodatkowego czasu gry lepiej zagrały kielczanki, a drugą - koninianki. Nie na tyle jednak, by któryś z zespołów przechylił szalę meczu na swoją korzyść. O awansie rozstrzygał więc konkurs jedenastek.

Tu też emocji nie brakowało. Najpierw rzut karny zmarnowała Wiktoria Święcichowska. W kolejnej rundzie strzał Lisowskiej wybroniła Grzączkowska, ale szansy danej medyczkom nie wykorzystała Jeremenkowa. W ostatniej kolejce nie trafiła Kliszewska, a do siatki KSP strzeliła Mierzejewka, wyrównując na 3:3.

Od tego momentu każdy błąd mógł kosztować awans i przekonały się o tym kielczanki. Najpierw przestrzeliła Oleszczuk, a chwilę później gola zdobyła Połatyńska. Medyk II Konin wygrał 4:3 i awansował do 1/8 finału.

Mecze kolejnych faz Pucharu Polski rozegrane zostaną w przyszłym roku. Rywala medyczki poznają po losowaniu.

Medyk II Konin - KSP Kielce 2:2 k. 4:3 (47' Daria Jeremenkowa, 76' Oliwia Jaśniak - 45' Magdalena Lisowska, 83' Wiktoria Skibowska)

Medyk II Konin: Emilia Grzączkowska - Martyna Myślicka, Natasza Krupa, Daria Jeremenkowa, Gabriela Mikucka (36' Gabriela Waszkiewicz), Klaudia Urna (53' Liwia Lizik), Kinga Koronkiewicz (46' Monika Mierzejewska), Kamila Wielińska (46' Monika Mierzejewska), Wiktoria Święcichowska, Oliwia Jaśniak, Patrycja Sikora (76' Maja Al-Koubaisy).