LM.plSportPrzełamanie SPS Konspol Słupca. ,,Takiego sezonu nie pamiętam"

Przełamanie SPS Konspol Słupca. ,,Takiego sezonu nie pamiętam"

Czekali na to zwycięstwo niemal półtora miesiąca. W zaległym meczu piątej kolejki SPS Konspol Słupca pokonał Enea Energetyk Poznań 3:0.

Odwołane przez zakażenia koronawirusem w zespole SPS Konspol Słupca starcie tej drużyny z Enea Energetyk Poznań rozegrane zostało w środę. Słupczanie wygrali ten mecz 3:0, ale wynik jest nieco mylący - starcie wcale nie należało do łatwych, o zwycięstwie zadecydowały detale.

Dwa pierwsze sety meczu były podobne. Najpierw słupczanie wychodzili w nich na kilkupunktowe prowadzenie, by później tracić tę przewagę. Poznaniacy z czasem straty niwelowali. W pierwszym secie SPS Konspol nie zdołali dogonić i przegrali 23:25. W drugiej części spotkania doprowadzili już jednak do remisu 14:14, a gdy słupczanie odskoczyli znów na kilka punktów postraszyli jeszcze w końcówce. Drugi set również wygrało SPS Konspol - 25:22.

Wyjątkowy był trzeci set, choć zaczął się podobnie - znów od prowadzenia słupczan. Później Enea Energetyk nie tylko doprowadził do remisu, ale nawet wyszedł na prowadzenie. Wyrównana gra trwała do samego końca i walki na przewagę. Goście mieli dwie piłki setowe, których nie zdołali skończyć. Zespół Marka Jankowiaka tego błędu nie popełnił, wykorzystał pierwszą piłkę meczową, jaką miał, wygrywając set 27:25, a całe spotkanie 3:0.

Po stronie słupczan na wyróżnienie zasługuje Mikołaj Kurek, który zanotował niesamowity mecz na zagrywce, nie tylko wywierając presję na rywalach, ale również zdobywając punkty po kilku asach. Gospodarze mieli też momenty bardzo dobrej gry w ataku, choć równej formy nie udalo im się utrzymać i dlatego nie zdołali zdominować rywali z Poznania.

Ta wahania w poziomie gry to cały czas efekt długiej przerwy od gry słupeckich zawodników (spowodowanej zakażeniami), ale i dużej liczby kontuzji i urazów trapiących siatkarzy SPS Konspol. - Zespół jest mocno poturbowany - przyznaje trener Marek Jankowiak. - Mamy kontuzje, mamy urazy. U części zawodników płuca nie pracują jeszcze tak, jak powinny. Walczymy. Nikt nie będzie się nad nami użalał. Musimy sobie radzić w tych trudnych warunkach. Jeżeli wrócimy do dyspozycji i do składu, w jakim jeszcze na razie nie gramy, wtedy będziemy groźni dla najlepszych.

Wygrana w środę pozwoliła SPS Konspol awansować na piąte miejsce w tabeli i powiększyć dorobek punktowy do dziewięciu oczek. Dzięki temu słupczanie cały czas liczą się w walce o pierwszą czwórkę po rundzie zasadniczej. - Jeżeli myślimy o czwórce, a myślimy jeszcze, to dwa kolejne mecze musimy wygrać - mówi wprost szkoleniowiec SPS Konspol. I przyznaje wprost: - Takiego sezonu nie pamiętam, a już troszkę zajmuję się trenerką.

Kolejne spotkanie słupczanie rozegrają już w sobotę. U siebie zmierzą się ze Steico Noteć Czarnków.

SPS Konspol Słupca - Enea Energetyk Poznań 3:0 (25:23, 25:22, 27:25)

SPS Konspol Słupca: Radosław Szczeciński, Michał Torzewski, Adam Sobolewski, Adam Józefczak, Damian Marcjan, Mikołaj Kurek, Tomasz Kotecki, Andrzej Mielcarek, Marcin Komar.