LM.plSportPorażka Hagardu w Gnieźnie. Musieli grać w zaledwie ósemkę

Porażka Hagardu w Gnieźnie. Musieli grać w zaledwie ósemkę

Osłabiony brakiem wielu swoich zawodników Hagard Strzałkowo przegrał na wyjeździe ze Szczypiorniakiem Bank Spółdzielczy Gniezno 21:28. Kadra Hagardu na ten mecz liczyła zaledwie ośmiu zawodników.

Ośmiu zawodników w kadrze, jeden, który doznaje kontuzji już na samym początku spotkania - z taką sytuacją musiał radzić sobie Hagard Strzałkowo podczas wyjazdowego starcia ze Szczypiorniakiem Bank Spółdzielczy Gniezno. Goście dali radę walczyć tylko jedną połowę.

Spotkanie, jak na okoliczności, zaczęło się dla Hagardu dobrze. W pierwszej połowie gnieźnianie kilkukrotnie wychodzili na dwubramkowe prowadzenie, ale za każdym razem zespół ze Strzałkowa odrabiał straty. W konsekwencji po pierwszej połowie Hagard przegrywał z gospodarzami zaledwie 12:13.

Kluczowa dla losów meczu była druga połowa, a dokładniej jej początek. Sześć zdobytych bramek przez Szczypiorniaka wobec zaledwie jednego trafienia Hagardu dało znaczą przewagę gospodarzom, której zespół ze Strzałkowa nie był już w stanie nadrobić. Później gra się bardziej wyrównała, ale i tak Hagard przegrał w Gnieźnie 21:28.

Kolejny mecz Hagard ma zaplanowany na weekend 5 - 6 grudnia, podejmie wtedy SPR Włoszakowice.

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno - Hagard Strzałkowo 28:21 (13:12)

Hagard Strzałkowo: Hubert Rogalski - Kamil Kaczmarek (5), Daniel Górecki (7), Dominik Nawrocki (2), Sebastian Bagrowski (2), Bartosz Grabowski (3), Jarosław Rogalski (2), Michał Zerner.