Dzisiaj jest środa 25 listopada 2020, imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17361) SPORT FORUM FIRMY (5547) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO

4 / 1oC

,,Next level" w piłkarskim szkoleniu. Powstaje spo ... (0)Most żelazny i gabinet prezydenta podświetlone na ... (18)

II liga. Drugie zwycięstwo z rzędu SPS Konspol. Są już w czwórce

Dodano: 21.11.2020 22:19

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli w sobotę siatkarze SPS Konspol Słupca. Na własnym terenie pokonali Steico Noteć Czarnków 3:1.

Już po ostatnim, środowym starciu słupeckich siatkarzy trener SPS Konspol mówił wprost, że jego zespół musi wygrać dwa kolejne mecze, jeżeli myśli na poważnie o walce o pierwszą czwórkę tabeli. W sobotę słupczanie pierwszy krok w tym kierunku zrobili, pokonując Steico Noteć Czarnków 3:1.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy w pierwszym secie prowadzili już 19:14. Wtedy jednak fenomenalny powrót zaliczyli słupczanie, zdobywając siedem punktów z rzędu i samemu wychodząc na prowadzenie 21:19. W końcówce Noteć jeszcze walczyła, była blisko nawet wygranej w secie, ale ostatecznie grę na przewagi na swoją korzyść przechylili gospodarze, wygrywając 26:24.

To podrażniło zespół z Czarnkowa. W drugiej partii goście zdominowali grę i pewnie zwyciężyli 25:16. Losy spotkania rozstrzygały się więc w dwóch kolejnych setach. Trzeci był bardzo wyrównany, słupczanie przez większość czasu prowadzili, ale zaledwie jednym, dwoma punktami. Zdecydowała końcówka i pięć punktów z rzędu gospodarzy. SPS Konspol wygrało 25:20.

Czwarty set był już dla gospodarzy łatwiejszy, drużyna Marka Jankowiaka zwyciężyła 25:18, a w całym meczu triumfowała 3:1. Była to czwarta wygrana słupczan w tym sezonie. Komplet punktów dał awans SPS Konspol Słupca na czwarte miejsce w tabeli, choć są jeszcze zespoły z zaległymi spotkaniami, które słupczan mogą wyprzedzić.

Kolejny mecz za tydzień. Tym razem będzie to wyjazdowe starcie z SMS Police.

SPS Konspol Słupca - Steico Noteć Czarnków 3:1 (26:24, 16:25, 25:20, 25:18)