LM.plSportIV liga. Przełamanie Wilków, za tydzień koniec rundy jesiennej

IV liga. Przełamanie Wilków, za tydzień koniec rundy jesiennej

Po czterech meczach bez zwycięstwa z rzędu Wilki Wilczyn przełamały się i pokonały u siebie Wartę II Poznań 2:0. Za tydzień wilczynianie zakończą rundę jesienną.

W przedostatnim meczu rundy jesiennej zespół Radosława Konieczki podejmował rezerwy ekstraklasowej Warty Poznań. Wilki przystępowały do tego spotkania po blisko miesiącu od ostatniego zwycięstwa. Z młodym zespołem z Poznania wilczynianom udało się w końcu przełamać.

Już w pierwszej połowie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po zagraniu Krystiana Robaka z prawej strony boiska piłkę do własnej siatki skierował Albert Żerkowski. Do przerwy Wilki miały jeszcze kilka niezłych sytuacji. Najlepszą zmarnował w 40. minucie Wiktor Kacprzak, w sytuacji sam na sam trafiając w poprzeczkę bramki rywali. Poznaniacy Wilkom zagrażali głównie po rzutach rożnych, dwukrotnie strzały gości bronił jednak Jakub Matczak.

Tuż po przerwie Wilki podwyższyły. Podanie Marcina Balalji wykorzystał Adrian Górecki i było 2:0. Gospodarze na boisku przeważali, mieli więcej sytuacji, ale brakowało wykończenia. Warta II w drugiej połowie nie pokazała już nic ciekawego i przegrała spotkanie 0:2.

Dzięki wygranej Wilki kolejkę przed końcem rundy jesiennej awansowały na jedenaste miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów. - Na pierwszy sezon w IV lidze źle to nie wygląda - ocenia trener Wilków Radosław Konieczka. - Chcieliśmy załapać się do pierwszej ósemki, ale jednak IV liga ma wyższy poziom. Jesteśmy jednak zadowoleni z tego wyniku i będziemy walczyć o utrzymanie. Jesteśmy w stanie tego dokonać, prezentujemy na tle innych zespołów IV-ligowych naprawdę dobrą piłkę. Na wiosnę rywali, z którymi przegraliśmy, będziemy podejmować. W tych meczach nie byliśmy zespołem gorszym, w każdym meczu prowadziliśmy grę, stwarzaliśmy sobie sytuacje, ale przegrywaliśmy. To najbardziej boli.

Zakończenie rundy jesiennej za tydzień. Wilki podejmą KKS 1925 II Kalisz.

Wilki Wilczyn - Warta II Poznań 2:0 (20' Albert Żerkowski (sam.), 46' Adrian Górecki)

Wilki Wilczyn: Jakub Matczak - Igor Kuźniewski (65' Łukasz Przebieracz), Kamil Kwiatkowski, Wiktor Mochalski, Michał Zajączkowski (73' Adrian Kamiński), Krystian Robak, Mikołaj Nowakowski, Dominik Jesiołowski (46' Adrian Górecki), Marcin Balalja (73' Bartosz Domaniecki), Patryk Szymaniak, Wiktor Kacprzak.