LM.plSportI liga koszykówki na wózkach. Mustang wygrał ważne spotkanie

I liga koszykówki na wózkach. Mustang wygrał ważne spotkanie

Z jednym z rywali w walce o tytuł mistrzowski zwyciężył w weekend Mustang Konin. W Konstancinie koninianie zwyciężyli 74:59.

W Konstancinie Mustang mierzył się z tamtejszym IKS GTM, jednym z kandydatów do tytułu mistrzowskiego. Spotkanie znacznie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w szóstej minucie prowadzili 14:0. Mustang zaczął punktować w ostatnich trzech minutach, odrobił nieco strat, ale i tak przegrywał po pierwszej kwarcie 10:18.

Druga część spotkania była dokładną odwrotnością pierwszej. To koninianie zaczęli od serii dziewięciu punktów z rzędu, wychodząc w czwartej minucie na prowadzenie 19:18. Potem gra się wyrównała i po pierwszej połowie IKS GTM prowadził minimalnie 34:33.

Trzecia kwarta była najbardziej wyrównana, zespoły grały praktycznie punkt za punkt. Przed czwartą częścią spotkania gospodarze prowadzili zaledwie 47:45. Czwarta kwarta należała jednak do Mustanga. Goście wygrali w niej 29:12, a w całym meczu triumfowali 29:12.

Było to drugie zwycięstwo konińskich koszykarzy na wózkach w tym sezonie. Kolejny ligowy mecz za dwa tygodnie. Mustang podejmie Fundację Salutare Wrocław.

IKS GTM Konstancin - Mustang Konin 59:74 (18:10, 16:23, 13:12, 12:29)

Mustang Konin: Kamil Kornacki (21), Marek Wesołowski (17), Przemysław Stelmasik (14), Mateusz Tylak (12), Daniel Brzeziński (5), Marek Bystrzycki (5), Piotr Darnikowski.