Dzisiaj jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17601) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 6oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zostało ostatnie miejsce. Matuszak jedzie na kwali ... (0)Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (2)

Sparta musi oddać prawie 52 tys. zł. Miasto wszczęło procedurę

Dodano: 9.12.2020 11:34
Źródło: LM.pl

51 949,29 zł - tyle, według władz Konina powinien zwrócić CKS Sparta Konin. To pokłosie problemów organizacyjnych i finansowych klubu.

Problemy Sparty Konin rozpoczęły się w zeszłym roku (szerzej pisaliśmy o nich tutaj). Od stycznia niefunkcjonujący już w praktyce klub rozpoczął procedurę rozliczania pobranej w zeszłym roku dotacji od miasta w wysokości 105 tys. zł. Już w marcu ówczesny kierownik Wydziału Sportu i Turystyki, Tomasz Sękowski, sygnalizował, że stowarzyszenie może narazić się na wszczęcie procedury zwrotu dotacji.

Formalności trwały kilka miesięcy, w międzyczasie część członków zarządu uzupełniała bowiek przedstawioną miastu dokumentację. W sierpniu zastępca prezydenta Konina Witold Nowak szacował, że stowarzyszenie będzie musiało zwrócić ok. 50 tys. zł. Teraz wiadomo już, że kwota ta wyniesie niecałe 52 tys. zł (dokładnie: 51 949,29 zł). - Wysłano do CKS Sparta wezwanie do zapłaty, z uwagi na brak reakcji ze strony CKS Sparta Konin wysłano zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie zwrotu wspomnianej powyżej kwoty dotacji - informują władze miasta.

To dopiero początek procedury. Teraz miasto musi włączyć posiadane dokumenty do materiału dowodowego i umożliwić przedstawicielom stowarzyszenia zapoznanie się z nimi. Później od decyzji miasta klub może się jeszcze odwołać do samorządowego kolegium odwoławczego. Jeżeli decyzja zostanie utrzymana, nastąpi procedura ściągania należności - czy to przez dobrowolną spłatę przez stowarzyszenie lub członków jego zarządu, czy to przez windykację tych należności przez miasto.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.