LM.plSportII Puchar Polski Juniorów Młodszych. Koninianie bez medali

II Puchar Polski Juniorów Młodszych. Koninianie bez medali

Siódme miejsce Zuzanny Buselt to najlepszy wynik juniorów młodszych KKSz Konin podczas rozgrywanego w naszym mieście II Pucharu Polski.

Ponad 130 zawodników z całej Polski rywalizowało w sobotę w Koninie w II Pucharze Polski Juniorów Młodszych. Wśród nich - dziewiętnastu reprezentantów KKSz Konin. Żaden z nich nie stanął jednak na podium zawodów, a tylko jedna szablistka, Zuzanna Buselt, awansowała do ćwiercinałów.

Buselt jak burza przeszła przez fazę grupową, wygrywając wszystkie pojedynki. W fazie pucharowej koninianka wygrała 15:8 z Julią Mikulską-Bąk (Riposta Olsztyn) i 15:9 z Zofią Pieniążek (Zagłębie Sosnowiec). W ćwierćfinale szablistka KKSz Konin uległa jednak późniejszej finalistce, Anieli Kozłowskiej (Hajduczek Olsztyn), 9:15, zajmując ostatecznie siódme miejsce. Wygrała Zuzanna Porada (Zagłębie Sosnowiec), pokonując w finale Kozłowską 15:10.

W turnieju mężczyzn żaden z koninian nie dotarł do czołowej ósemki. Najwyżej sklasyfikowany został Filip Radoch, który w 1/8 finału przegrał z Oskarem Kusakiem (Hajduczek Olsztyn) 9:15. W finale Kusak uległ Marcelowi Broniszewskiemu (Victor Warszawa) 11:15.

Kolejne zawody w Koninie już za tydzień. Tym razem rozegrany zostanie II Puchar Polski Seniorów.