Skocz do zawartości
LM.plSportIII liga. Postawili się liderowi, zadecydowały kary w końcówce

III liga. Postawili się liderowi, zadecydowały kary w końcówce

Dodano: , Żródło: LM.pl
III liga. Postawili się liderowi, zadecydowały kary w końcówce

Jeszcze do przerwy meczu Startu Konin z APR Poznań szykowała się niezła niespodzianka, koninianie z liderem III ligi prowadzili bowiem 12:9. Ostatecznie górą jednak byli poznaniacy.

W sobotnim meczu siódmej kolejki III ligi Start podejmował APR Poznań, lidera tabeli. Poznaniacy mecz zaczęli kiepsko, dwie kary z rzędu złapał Damian Wójkiewicz, co pozwoliło Startowi wyjść szybko na prowadzenie. Później to gospodarze grali w osłabieniu, najpierw na ławce usiadł Janusz Kostrzewa, a później Tomasz Lorencki i APR doprowadził do remisu 5:5, a następnie sam wyszedł na prowadzenie.

Decydująca dla wyniku pierwszej połowy była jednak końcówka. Zawodnicy Dariusza Pietrzyka zanotowali w niej cztery bramki z rzędu, bardzo dobrze bronili, a goście mieli problemy ze skutecznością i rozgrywaniem akcji w ataku. Poskutkowało to wygraną Startu 12:9.

Po zmianie stron poznaniacy dość szybko wyrównali i przez kolejne kilkanaście minut oba zespoły prowadziły bardzo wyrównaną grę. Znów kluczowa była końcówka, ale tym razem lepiej spisali się w niej goście. Od 52. minuty do końca spotkania gospodarze nie byli w stanie ani razu trafić do siatki rywali, ale i APR rzucał rzadko. W 58. minucie goście prowadzili tylko 21:19 i jeszcze wszystko było możliwe.

Wtedy jednak Start złapał podwójną karę - czerwoną kartkę otrzymał Kamil Nadlewski, a na ławce usiadł Marcel Urbański. To nie mogło skończyć się inaczej, jak zwycięstwem gości. Poznaniacy w przewadze rzucili trzy bramki i wygrali mecz 24:19.

Była to trzecia porażka konińskiej drużyny w tym sezonie. Pomimo przegranej Start jak na razie utrzymał piąte miejsce w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. Kolejny mecz dopiero 24 stycznia, będzie to zaległe spotkanie ze Stalą II Gorzów Wlkp. 

Start Konin - APR Poznań 19:24 (12:9)

Start Konin: Przemysław Hejna - Olgierd Piaskowski (5), Adrian Grzelka (3), Dominik Urbański, Kamil Nadlewski (1), Tomasz Lorencki (3), Janusz Kostrzewa (1), Krzysztof Skorupiński (2), Eryk Szudrowicz, Marcel Urbański (4), Zbigniew Jarecki. 

fot. archiwum

Czytaj więcej na temat:
piłka ręczna, III liga, Start Konin, APR Poznań
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole