LM.plSportII liga. Rozpędzony SPS Konspol wygrywa czwarty mecz z rzędu

II liga. Rozpędzony SPS Konspol wygrywa czwarty mecz z rzędu

Nie bez emocji i dramaturgii, ale wygrali. Siatkarze SPS Konspol Słupca pokonali u siebie SKS Gorzów Wlkp. 3:0, notując czwarte zwycięstwo z rzędu.

Słupczanie byli faworytem sobotniego starcia. Nie tylko plasują się wyżej w tabeli II ligi, ale i w ostatnich tygodniach zanotowali serię zwycięstw z rzędu, konsekwentnie pnąc się w górę tabeli. Pierwszy set starcia z SKS Gorzów Wlkp. zaczął się od wyrównanej gry punkt za punkt. W drugiej części seta przewagę zdobyli słupczanie, wychodząc na prowadzenie 15:12. Goście co prawda później jeszcze zmniejszyli straty do 20:21, ale i tak ostatecznie przegrali 21:25.

Dramatyczny przebieg miał natomiast drugi set. Świetnie weszli w niego gorzowianie, prowadząc już w pewnym momencie 10:2. Nie pomagały przerwy brane przez trenera Marka Jankowiaka, słupczanie obudzili się dopiero po chwili. I zaczęli pogoń. Udało im się doprowadzić do remisu 13:13, a po raz pierwszy wyszli na prowadzenie przy wyniku 18:17. Końcówka należała już do SPS Konspol, gospodarze wygrali 25:22.

Goście nie załamali się tym wynikiem i w trzecim secie wciąż walczyli o przełamanie. Przez długi czas prowadzili dwoma, trzema punktami. Słupczanie znów jednak zdominowali końcówkę. Najpierw wyszli na prowadzenie 19:18, by ostatecznie wygrać set 25:23, a cały mecz - 3:0.

Dzięki wygranej zespół ze Słupcy wciąż plasuje się na piątym miejscu w tabeli ze stratą jednego oczka do czwartego Trefla Lębork. Kolejny mecz za tydzień. W derbach regionu SPS Konpol zmierzy się z Wilkami Wilczyn.

SPS Konspol Słupca - SKS Gorzów Wlkp. 3:0 (25:21, 25:22, 25:23)