LM.plSportDwie kontuzje i porażka. MKS MOS nie przełamał się z Liderem

Dwie kontuzje i porażka. MKS MOS nie przełamał się z Liderem

Piętnastoma punktami przegrał MKS MOS Konin na boisku lidera II ligi - Lidera Swarzędz. Koninianki musiały walczyć nie tylko z rywalkami, ale i z kontuzjami we własnych szeregach.

W niedzielę zespół Mateusza Dwornika mierzył się w Swarzędzu z tamtejszym Liderem, który jak się składa liderem jest nie tylko z nazwy, bo zajmuje pierwsze miejsce w tabeli II ligi. Spotkanie lepiej zaczęły koszykarki ze Swarzędza, wychodząc  wpiątej minucie na prowadzenie 12:3, głównie dzięki dwóm celnym rzutom z dystansu Pauliny Hantys. Do końca pierwszej kwarty MKS MOS nieco zmniejszył straty, ale i tak przegrywał 12:17.

W drugiej części meczu zespół z Konina doznał pierwszego osłabienia. Kontuzji nogi doznała Aleksandra Oleszkiewicz. Skrzydłowa MKS MOS nie była w stanie kontynuować gry. Mimo tego w drugiej kwarcie koninianki postawiły się rywalkom, zdołały odrobić nawet punkcik straty i do przerwy przegrywały zaledwie 23:27.

Decydująca była trzecia kwarta. Najpierw Lider zanotował serię dwunastu punktów z rzędu. Koninianki miały bardzo duże problemy w ataku - nie były w stanie dojść do pozycji rzutowych, notowały sporo strat, a w pewnym momencie nie mogły nawet opuścić własnej połowy. Na dodatek w piątej minucie z gry z kontuzją wypadła kolejna zawodniczka - Wiktoria Orchowska. Kwartę MKS MOS przegrał aż jedenastoma punktami.

Po tej słabszej części zespół Mateusza Dwornika był w stanie pozbierać się i powalczyć jeszcze w czwartej kwarcie. Koniniankom udało się zremisować, ale straty z poprzednich części spotkania spowodowały, że MKS MOS przegrał w Swarzędzu 45:60.

Była to piąta porażka konińskich koszykarek w tym sezonie. Z dorobkiem trzynastu punktów MKS MOS plasuje się na piątym miejscu w tabeli. Kolejne spotkanie w przyszłą niedzielę, koninianki podejmą MUKS WSG Supravis Bydgoszcz.

Lider Swarzędz - MKS MOS Konin 60:45 (17:12, 10:11, 20:9, 13:13)

MKS MOS Konin: Małgorzata Siatkowska (11), Wanessa Krzętowska (10), Patrycja Szczecińska (9), Aleksandra Oleszkiewicz (5), Wiktoria Orchowska (4), Natalia Smantek (4), Kamila Rogulska (2), Nikola Kurtas, Małgorzata Siatkowska, Wiktoria Kudroń.