LM.plSportJulia Wróbel z kolejnym medalem. Została wicemistrzynią Polski

Julia Wróbel z kolejnym medalem. Została wicemistrzynią Polski

Srebro w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów wywalczyła wychowanka Iskry Konin, a obecnie pływaczka Polonii Warszawa Julia Wróbel. To już jej kolejny medal mistrzostw Polski w karierze.

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 17 - 18 lat odbyły się w miniony weekend w Lublinie. Startowała w nich wychowanka Iskry Konin, a obecnie zawodniczka Polonii Warszawa Julia Wróbel. Koninianka, choć młodsza od wielu swoich rywalek, czterokrotnie awansowała do finałów, zdobyła również medal w sztafecie.

W zmaganiach indywidualnych Wróbel trzykrotnie awansowała do finału A, gdzie rywalizowała o medale mistrzostw Polski. Najlepiej koninianka poradziła sobie na 50 m stylem dowolnym, gdzie zajęła szóste miejsce. W finałach na 50 m stylem motylkowym i 200 m stylem motylkowym Wróbel była siódma. Ponadto wychowanka Iskry Konin awansowała do finału B na 100 m stylem motylkowym. Wróbel ten finał wygrała, plasując się na jedenastym miejscu w klasyfikacji generalnej tego dystansu.

Największy sukces pływaczka z Konina odniosła jednak w zmaganiach drużynowych. W sztafecie 4x100 m stylem dowolnym Polonia Warszawa, w barwach której pływa obecnie Julia Wróbel, wywalczyła wicemistrzostwo Polski. Dla koninianki jest to już siódmy medal mistrzostw Polski wywalczony w karierze.

Blisko krążka Polonia Warszawa była również w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym. Na tym dystansie Julia Wróbel wraz z koleżankami wywalczyła czwarte miejsce, przegrywając brąz o zaledwie 2,08 sek.

Był to już czwarty start koninianki w Zimowych Mistrzostwach Polski. Przez cały ten czas Julia Wróbel plasuje się w czołowej dziesiątce zawodniczek w Polsce.