LM.plSportMożna zacząć święta. KKF Automobile Torino znów wiceliderem!

Można zacząć święta. KKF Automobile Torino znów wiceliderem!

Pewną wygraną 9:3 nad Futsalem Rawicz zakończyli tegoroczny rok zawodnicy KKF Automobile Torino Konin. Dzięki temu znów są wiceliderem II ligi.

Dzień przed Wigilią KKF Automobile Torino Konin nadrobił jeden z dwóch zaległych meczów ligowych. W środę koninianie podejmowali Futsal Rawicz, przedostatnią drużynę tabeli. Zgodnie z przewidywaniami mecz toczył się pod dyktando gospodarzy. Już po ośmiu minutach KKF Automobile Torino prowadził 2:0 po golach Mateusza Mrozińskiego i Krystiana Andrzejczaka.

Gospodarze dominowali na boisku. Futsal od czasu do czasu stwarzał sobie bramkowe sytuacje, ale miał problem z ich wykorzystywaniem. W piętnastej minucie koninianie prowadzili już 4:0, dwa kolejne gole dołożyli Przemysław Skibiszewski i Artur Brzuśkiewicz. Wtedy w szeregi gospodarzy wkradło się lekkie rozluźnienie, co poskutkowało dwoma golami dla rywali. Do przerwy KKF Automobile Torino prowadzil 4:2.

W drugiej połowie koninianie potwierdzili, że był to tylko chwilowy spadek obrotów. Po przerwie gospodarze dołożyli jeszcze pięć goli. Hat-tricki skompletowali Przemysław Skibiszewski i Mateusz Mroziński, a ładną indywidualną akcją popisał się Nikodem Lipiński. Strzelanie koninianie zakończyli zaledwie dwie sekundy przed końcem spotkania, gdy dziewiątą bramkę zdobył Mroziński. Futsal Rawicz odpowiedział zaledwie jednym golem autorstwa Erwina Łukawego.

KKF Automobile Torino Konin triumfował 9:3, notując piąte ligowe zwycięstwo w sezonie. Koninianie wrócili na pozycję wicelidera tabeli II ligi ze stratą sześciu punktów, ale i jednym meczem rozegranym mniej od Wooden Villa / Lucart Energy Września. Kolejne spotkanie futsaliści z Konina rozegrają już w nowym roku. Najprawdopodobniej będzie to pucharowy mecz z LZS Bojano w pierwszy weekend stycznia (ustalenia jeszcze trwają). Spotkanie z 30 grudnia z Jurandem Koziegłowy zostało przełożone na inny termin ze względu na wprowadzoną przez rząd krajową kwarantannę.

KKF Automobile Torino Konin - Futsal Rawicz 9:3 (6', 25', 40' Mateusz Mroziński, 8' Krystian Andrzejczak, 15', 28', 35' Przemysław Skibiszewski, 15' Artur Brzuśkiewicz, 39' Nikodem Lipiński - 15' Bartosz Machi, 20' Artur Nowak, 38' Erwin Łukawy)

KKF Automobile Torino Konin: Michał Jankowski, Wiktor Adamczewski - Artur Brzuśkiewicz, Krystian Andrzejczak, Mateusz Zaborski, Przemysław Skibiszewski, Wiktor Jarabek, Mateusz Mroziński, Nikodem Lipiński, Damian Markiewicz, Hubert Janiak, Łukasz Łajdecki.