Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15703) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (0)

Dotacja dla Sokoła taka sama. Ale burmistrz apeluje o zmiany

Dodano: 29.12.2020 15:12
Źródło: LM.pl

650 tys. zł wyniesie dotacja gminy Kleczew dla Klubu Sportowego Sokół w 2021 roku. Wstępny projekt przewidywał obcięcie dofinansowania o 100 tys. zł, nie zgodzili się jednak na to radni.

We wtorek Rada Miejska w Kleczewie przyjęła budżet gminy na 2021 r. Przewidziana w nim jest dotacja 650 tys. zł. na tworzenie warunków, w tym organizacyjnych, sprzyjających rozwojowi sportu. To zadanie, z którego finansowany jest Klub Sportowy Sokół Kleczew. 650 tys. zł to kwota dokładnie taka sama, jak rok temu.

Choć pomysły były różne i niewykluczone, że klub będzie musiał w dalszej perspektywie poradzić sobie z mniejszą dotacją. Już w tym roku burmistrz Mariusz Musiałowski zaproponował zmniejszenie dotacji do 550 tys. zł. Radni jednogłośnie opowiedzieli się jednak za utrzymaniem dotychczasowego poziomu dofinansowania.

- Przychylam się do waszego wniosku, jeżeli jesteście jednogłośni. Chcę zwrócić uwagę, że nasza sytuacja budżetowa stanie się niewesoła i uważam, że wszyscy powinni szukać oszczędności, włącznie z Klubem Sportowym Sokół Kleczew - mówił burmistrz Mariusz Musiałowski. - Klub to nie tylko piłka nożna. Mamy wspaniałe wyniki, jeśli chodzi o karate [w Sokole działa również sekcja tej dyscypliny - przyp. red.], a pieniądze dla nich są marginalne. Nawet połowa dotacji nie jest przeznaczana na młodzież. Trzeba się zastanowić nad dalszym funkcjonowaniem klubu.

Kleczew w ostatnich latach hojnie wspierał lokalny sport w porównaniu do innych gmin powiatu konińskiego. Dotacja dla Sokoła w wysokości 650 tys. zł to nawet więcej, niż dostaje jakikolwiek klub w Koninie (Medyk w zeszłym roku otrzymał 600 tys. zł, Górnik - 550 tys. zł). 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.