Dzisiaj jest piątek 26 lutego 2021, imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17883) SPORT FORUM FIRMY (5584) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
8 / 0oC
Pojutrzepogoda
8 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Zobacz najnowszy odcinek (1)Golina. Radni zdecydowali o likwidacji filii bibli ... (0)

Wielkopolski ZPN zawiesza II ligę futsalu do 17 stycznia

Dodano: 29.12.2020 17:17
Źródło: LM.pl

Z powodu wprowadzonych obostrzeń i narodowej kwarantanny Wielkopolski ZPN zdecydował o zawieszeniu rozgrywek Fox Travel II ligi futsalu. Do rywalizacji zespoły wrócą po 17 stycznia.

Wprowadzona przez rząd narodowa kwarantanna wywołała dużo zamieszania w środowisku sportowym. Niejasne przepisy dopuściły do treningów i gry jedynie sportowców zawodowych. Definicja sportu zawodowego jest jednak niejednoznaczna, szczególnie w przypadku niższych klas rozgrywkowych. Część organizacji, jak Polski Związek Piłki Siatkowej, stoi na stanowisku, że ligowe rozgrywki mogą się nadal toczyć. Inne, jak Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, swoje wątpliwości wyrażały głośno. Do tego dochodzą jeszcze decyzje właścicieli obiektów sportowych. Konińskie, decyzją MOSiR, zostały zamknięte dla sportowców-amatorów.

Podobną decyzję podjął we wtorek Wielkopolski ZPN, zawieszając rozgrywki Fox Travel II ligi futsalu. - Zdecydowana większość zawodników biorących udział w rozgrywkach ma status amatora - wyjaśnia w swoim oświadczeniu związek. Oznacza to, że mecze II ligi rozgrywane będą mogły być dopiero po 17 stycznia. 

Otwarta pozostaje wciąż kwestia spotkania Halowego Pucharu Polski pomiędzy KKF Automobile Torino Konin z LZS Bojano. Organizatorem tych rozgrywek jest bowiem PZPN. Zaplanowany na 3 stycznia mecz na razie formalnie odwołany nie został, ale najprawdopodobniej również się nie odbędzie. Powinien być rozgrywany w Koninie, KKF jednak będzie mieć problem z zorganizowaniem hali sportowej, na której mógłby się odbyć.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:futsal,   II liga,   KKF Konin,   zawieszenie rozgrywek,   pandemia,   koronawirus,   Wielkopolski ZPNDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.