LM.plSportSPS Konspol już w czwórce! Rozbili Energetyka w trzech setach

SPS Konspol już w czwórce! Rozbili Energetyka w trzech setach

3:0 zwyciężył SPS Konspol Słupca w Poznaniu z tamtejszym Enea Energetyk. Dzięki temu słupczanie awansowali do pierwszej czwórki tabeli II ligi gr. I.

Spotkanie w Poznaniu rozpoczęło się dla słupczan bardzo dobrze. W pierwszym secie SPS Konspol bardzo szybko objął prowadzenie i nie oddał go już do końca, wygrywając ostatecznie 25:16.

Dwa kolejne sety były bardzo podobne. Najpierw kilkupunktową przewagę zdobywali poznaniacy, później goście rozpoczynali pogoń i ostatecznie zwyciężali. W drugim secie SPS Konspol wygrał dość pewnie 25:19. Bardziej zacięta walka toczyła się w trzeciej partii. Losy seta rozstrzygnęły się dopiero w samej końcówce. Słupczanie wygrali 25:22, a w całym meczu triumfowali 3:0.

Dzięki tej wygranej siatkarze ze Słupcy w końcu awansowali do pierwszej czwórki tabeli. Nad piątym Treflem Lębork mają dwa punkty przewagi, ale również jeden mecz rozegrany więcej. Kolejne spotkanie za tydzień. Będzie to wyjazdowe spotkanie właśnie z Treflem Lębork.

Enea Energetyk Poznań - SPS Konspol Słupca 0:3 (16:25, 19:25, 22:25)