LM.plSportPewna wygrana Wilków Wilczyn w Czarnkowie, są już wiceliderem!

Pewna wygrana Wilków Wilczyn w Czarnkowie, są już wiceliderem!

Pogoń Wilków Wilczyn za pierwszym miejscem trwa. W sobotę siatkarze z Wilczyna zwyciężyli na wyjeździe ze Steico Noteć Czarnków i awansowali na drugą pozycję w tabeli.

W sobotę wilczynianie mierzyli się na wyjeździe z jednym z niżej notowanych zespołów grupy pierwszej - Steico Noteć Czarnków. Spotkanie zaczęło się dla wilczynian źle, w pierwszym secie, dość niespodziewanie, triumfowali bowiem gospodarze 25:23. Jak się jednak później okazało, był to jedyny set stracony przez zespół Tomasza Robaka w tym meczu.

Trzy kolejne partie padły już łupem Wilków. Goście zwyciężali do szesnastu, do 21 i do osiemnastu, triumfując w całym spotkaniu 3:1. Jednocześnie w innym meczu piętnastej kolejki Stoczniowiec Gdańsk przegrał z Orłem Międzyrzecz. Dzięki temu wilczynianie przeskoczyli w tabeli gdańszczan. Wilki mają obecnie jedno oczko przewagi i jeden mecz rozegrany mniej od Stoczniowca. Do liderującego Orła Międzyrzecz zespół Tomasza Robaka traci cztery punkty i również ma jeden mecz rozegrany mniej.

Do końca rundy zasadniczej pozostały trzy kolejki. Kolejne spotkanie w przyszły weekend, Wilki podejmą SMS Police.

Steico Noteć Czarnków - Wilki Wilczyn 1:3 (25:23, 16:25, 21:25, 18:25)